Обрати сторінку

Марафон стартапів УДХТУ

Ви не повірите! Ще до початку місяця вони зовсім не були знайомі, а вже 7-го листопада представили пристойні проекти комерціалізації винаходів та корисних моделей – творчих розробок науковців УДХТУ.

Цього дня студенти з різних факультетів і курсів нашого університету та школярі старших класів КЗ «Слобожанський навчально-виховний комплекс № 1» змагалися за кращі результати в конкурсі «Марафон стартапів УДХТУ» у складі 10 збірних команд.

Усього в цьому проекті було задіяно 40 учасників. Таке дійство вперше відбулося в нашому університеті і стало реальністю лише завдяки потужній підтримці ректора – д. т. н., професора Сухого К. М.

Учасники марафону в умовах обмеженого часу змогли пройти шлях від знайомства до згуртованої і ефективної командної роботи – реалізації власних проектів комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності.

Працюючи в команді, кожен з них отримав важливий досвід роботи в двох реальних проектах. Опираючись на патент, як стартову позицію, вони навчилися швидко встановлювати ділові комунікації між собою та з авторами, вести пошук потрібної інформації, конкурентів, партнерів, будувати бізнес-моделі, обґрунтовувати економічну доцільність впровадження, знаходити мотивацію та створювати привабливі пропозиції для потенційних інвесторів, продукувати оригінальні ідеї та аргументи.

Підсумки конкурсу підводило авторитетне журі, в роботі якого взяли участь: Браткова А. П. (заступник начальника управління молоді, позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради), Голендяєва С. В. (директор КЗ «Слобожанський навчально-виховний комплекс № 1»), Євтушенко І. Г. (провідний спеціаліст ТОВ «СОТОН» – спонсора конкурсу), фахівці та науковці УДХТУ. Очолювала роботу журі професор, д. е. н., бізнес-леді Вініченко О. М.

Як і завжди, талановито диригувала процедурою проректор з науково-педагогічної роботи УДХТУ, доцент, к. т. н. Рижова О. П.

На фініші учасників чекали нагороди – сертифікати, грамоти, грошові заохочення, а також виготовлені в УДХТУ за допомогою 3-D технології медалі золотого кольору – символ інтелекту.

За кадром залишилася клопітка, але непомітна ззовні робота членів оргкомітету конкурсу. Тому хочеться висловити пошану і подяку завідувачу відділом НДРС Усовніченко Л. І. за професіоналізм та чітку організацію підготовки цього заходу, а доценту, к. х. н. Івановій М. В. та начальнику відділу інтелектуальної власності Сиволоб Н. Б. – за психологічну, організаційну і консультаційну підтримку команд під час виконання проектів.

 

Були і певні негаразди та складнощі, але загалом проект можна назвати вдалим та таким, що набув широкого розголосу в місті завдяки засобам масової інформації, зокрема телебаченню, та активності учасників.

Постфактум прозвучали пропозиції щодо доцільності щорічного проведення таких марафонів. З цим можна погодитися, якщо розглядати конкурс як шоу, а не реалізацію творчого потенціалу молоді в реальній справі. Руками і талантом наших студентів можна перетворювати розробки науковців у набагато привабливіші продукти для потенційних інвесторів. Тому треба краще подумати про те, щоб приділити увагу подібним проектам як елементам повсякденної роботи університету: активізації студентів, профорієнтаційної роботи, комунікацій з бізнесом. Тоді, можливо, ми матимемо університет, в якому кожен зможе реалізувати свої мрії і скористатися результатами своєї творчої діяльності в реальному житті, а всі разом будемо пишатися нашим інноваційним вишем.

Доцент Кіжаєв С. О.