Лекція «Українська література між світовими війнами: як знищували національну еліту»

У рамках залучення професіоналів-практиків й експертів галузі до підготовки бакалаврів спеціальностей 035 Філологія та 014 Середня освіта 12 травня 2023 року студенти освітніх програм «Англійська мова (переклад включно)», «Середня освіта. Англійська мова і література», «Середня освіта. Українська мова і література» прослухали лекцію «Українська література між світовими війнами: як знищували національну еліту», яку прочитала Ольга Дмитрівна Харлан, доктор філологічних наук, професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету.

Студенти поглибили свої знання про літературний процес міжвоєнного періоду (1918–1941), дізналися цікаві факти з життя української культурної еліти, яка дала світові високохудожні твори з літератури, театру, музики, живопису, і яка була нещадно знищена тоталітарним радянським режимом (1111 осіб, серед яких українські науковці, письменники, діячі мистецтв, священики, розстріляно в урочищі Сандармох (Карелія); раніше вважалося, що їх було затоплено на баржі в морі, і лише 1989 року було знайдено поховання).

Студенти щиро вдячні пані Ользі і сподіваються долучитися до наступних її лекцій.