Лекція-екскурс Віри Аннусової «НАРОДНЕ СВЯТО ЛЕЛІ»

27 квітня 2024 року студентки кафедри філології та перекладу відвідали лекцію-екскурс Віри Аннусової «Народне свято Лелі».

Дівчата опинилися в центрі свята, адже одній із них – Аліні Гордієнко (2-ФІЛ) випала роль Лелі, дочки богині Лади. Разом з іншими учасниками заходу Аліна-Леля плела вінки з барвінку та грициків, в’язала снопики тонконога для чоловіків, а потім обдаровувала всіх кручениками, вчиняла обрядові дії, повторюючи за пані Вірою примовляння, які, за віруванням, захищають жіноцтво від того, щоб не боліли руки і ноги після тяжкої роботи, був лад у сім’ї і в господі.

У невимушеній атмосфері за столом з обрядовою їжею (сир, молоко, сметана, обрядова випічка) студентки дізналися і про особливості молодіжного побутування в українському селі, зокрема, що таке «вулиця», які були умови до юнки, яка претендувала на статус «дівки», щоб старші дівчата прийняли її до гурту. Учасниці мали змогу записати рецепт кренделиків, лікувальні властивості трав.

Після основної частини студентки роздивлялися старовинні скрині, жорна, потримали в руках ціпилно і коромисло.

Щиро дякуємо за нові враження й емоції пані ВІРІ АННУСОВІЙ та організатору заходу – ОЛЕКСАНДРОВІ СУХОМЛИНУ (комунальний заклад «Музей спротиву Голодомору» Дніпровської міської ради).