Обрати сторінку

Інтерв’ю доцента кафедри українознавства ДВНЗ УДХТУ Ковальової Наталії Анатоліївни для передачі «Історична правда» у конференц-залі університету

22 вересня 2019 р. на телеканалі «Еспресо TV» у передачі «Історична правда з Вахтангом Кіпіані», присвяченій 100-річчю Української революції, зокрема розв’язанню аграрного питання в 1919 р., взяла участь доцент кафедри українознавства УДХТУ Ковальова Наталія Анатоліївна.

Он-лайн участь у цій програмі стала можливою завдяки технічним можливостям конференц-залу УДХТУ, що був створений завдяки міжнародному проекту Водна Гармонія-ІІ.

Проект Водна Гармонія-ІІ «Інтеграція освіти, наукових досліджень, інновацій і підприємництва» був спрямований на створення науково-педагогічного консорціуму університетів-партнерів та асоційованих партнерів (університетів, науково-дослідних інститутів, державних, комунальних та комерційних підприємств) та для гармонізації вищої освіти у галузі управління водними ресурсами, водопостачання та водоочищення з метою підвищення значимості і якості.

На початку програми «Історична правда» було продемонстровано історико-документальний фільм «Лев Симиренко. Земля розбрату» про те, як в 1919 р. на Черкащині великий землевласник і науковець подарував радянській владі пів мільйона десятин своєї землі у Млієві, щоб порятувати унікальні сади від руйнування, але сам загинув від рук чекістів у 1920 р.

Після перегляду фільму гості студії журналіста й історика Вахтанга Кіпіані – провідні науковці Інституту історії України НАН України, доктор наук Владислав Верстюк і кандидат наук Віталій Скальський – розглянули усі складні перипетії розвитку Української революції в 1919 р., зокрема відносини селян із більшовиками, Білим рухом. Основні заходи аграрної політики Директорії УНР та ставлення до неї селянства проаналізувала викладачка УДХТУ Наталія Ковальова (включення на 38-41 хв. передачі). Так науковці презентували широкій громадськості популярну картину селянської революції 1919 р.

Хто зацікавився подіями Української революції й спробами розв’язання питання про землю в 1919 р., запис програми можна переглянути на сайті телеканалу «Еспресо TV» за посиланням https://espreso.tv/video/270445.

Запрошуємо науковців нашого університету долучатися до онлайн-спілкування й розширення наукових та суспільних контактів.