ХI Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Хімія і сучасні технології»

06-07 грудня 2023 року на базі ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» відбулася ХI Міжнародна науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «Хімія і сучасні технології».

Роботу конференції було розпочато з пленарних доповідей, одна з яких була присвячено видатному науковцю, який більшість життя присвятив кафедрі ФтаТОР – МАРКОВУ Віктору Івановичу, д.х.н., професор.

Кафедра Ф та ТОР відповідала за роботу секції ІІІ «Органічна хімія, технології органічних речовин і фармацевтичних препаратів». Головував на засіданні – ХАРЧЕНКО Олександр Васильович – д.х.н., професор, зав. каф. ФтаТОР; Секретар – ПАВЛОВА Валерія Вячеславівна, аспірант кафедри.

З усними доповідями виступили студенти і молоді вчені з різних куточків країни, а саме:

• ЗАХАРКО Роман Миронович, аспірант, тема доповіді «ВЗАЄМОДІЯ N-(ТРЕТ-БУТИЛСУЛЬФІНІЛ)ПОЛІФТОРО-АЛКІЛІМІНІВ З ДІАЗОМЕТАНОМ» Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ;
  • ГАЛЕГА Ольга Вікторівна, студент, тема доповіді «РЕГІОСЕЛЕКТИВНІСТЬ ГАЛОГЕНОГЕТЕРОЦИКЛІЗАЦІЇ АЛКЕНІЛТІОБЕНЗОТІАЗОЛУ» ДВНЗ «Ужгородський національний університет», м. Ужгород;
  • КИРПА Марія Олександрівна, студент, тема доповіді «ELECTRONIC STRUCTURE OF MESOIONIC COMPOUNDS» ХНУ ім. В.Н. Каразіна, м. Харків;
  • СІТАР Андрій Андрійович, студент, тема доповіді «ЗАСТОСУВАННЯ 2-МЕТИЛ-3-(5-АРИЛ-2-ФУРИЛ)АКРОЛЕЇНІВ У ТАНДЕМНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ» Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів;
  • БІРЮКОВ Іван Петрович, студент, тема доповіді «SYNTHESIS OF A NEW WATER-SOLUBLE XANTHENE-LIKE FLUOROPHORE» ДВНЗ УДХТУ м. Дніпро;
  • КУЗНЕЦОВА Катерина Ігорівна, к.х.н., тема доповіді «ОДЕРЖАННЯ ПЕРОКСИДНИХ АКРИЛАТНИХ МОНОМЕРІВ НА ОСНОВІ 1,3-ДІОКСАНІВ» Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів;
  • КІЧЬОВА Марія Євгенівна, інженер, тема доповіді «QSAR МОДЕЛІ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ДОКІНГ ФУНКЦІЙ ВЗАЄМОДІЇ ФЛАВОНОЇДІВ З МІШЕНЯМИ SARS-COV І SARS-COV-2 » Фізико-хімічний інститут ім. О. В. Богатського НАН України, м. Одеса;
  • САВЛУК Тетяна Олександрівна, студент, тема доповіді «PYRROLYL-Β-CHLOROVINYLALDEHYDE AND BENZYL ISOCYANIDE AS BUILDING BLOCKS IN THE SYNTHESIS OF PEPTIDOMIMETICS» Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», м. Харків.

Щиро вдячні всім учасникам конференції за обговорення актуальних питань розвитку хімії, хімічних та інтегрованих технологій, співпраці між закладами вищої освіти! Виявлення, стимулювання і підтримка наукового і творчого потенціалу молоді, є запорукою подальшого розвитку країни.