Гостьова лекція завідувача кафедри ІС на “Зимовій школі”

15 січня 2024 року завідувач кафедри інформаційних систем доктор технічних наук, професор Зеленцов Д.Г. виступив в якості запрошеного лектора у зимовій школі з системного аналізу та штучного інтелекту – заході, що був організований НТУ «Дніпровська пoлiтехнікa», Національним університетом «Запорізька політехніка» та ГО «Системні дослідження». Метою школи було ознайомлення здобувачів вищої освіти із сучасними теоретичними та практичними аспектами системного аналізу, підвищення рівня знань у сфері інформаційних технологій та сприяння науковій активності здобувачів.

В гостьовій лекції професора Зеленцова Д.Г. на тему «Методи обчислювального інтелекта в задачах оптимального проєктування кородуючих конструкцій» було розглянуто задачі оптимального проєктування конструкцій, які підлягають впливу агресивних технологічних середовищ; досліджено підходи до моделювання впливу агресивного середовища та методи розв’язування задач із використанням генетичних алгоритмів та штучних нейронних мереж.

Необхідно зазначити, що розглянуті задачі є однією з ключових складових науково-дослідної роботи кафедри інформаційних систем та полягає у використанні генетичних алгоритмів та штучних нейронних мереж для розв’язання складних задач оптимізації. Науковий напрям очолює завідувач кафедри професор Зеленцов Д.Г., керівництво якого стимулює науковий потенціал кафедри інформаційних систем.

Запрошення до участі у подібних заходах свідчить про високий рівень наукової компетенції та зацікавленості в розв’язанні актуальних задач із використанням сучасних методи обчислювального інтелекту.