Гостьова лекція від Ростислава Семкова «Критика сьогодні: виклики часу»

Щоб докладно розібратися, що таке літературна критика, які її актуальні завдання, функції як підсистеми соціальних комунікацій, 09 квітня 2024 року студенти кафедри філології та перекладу Анастасія Заєць (1-СОа), Богдана Давидова (2-СОу), Даніїл Семіниченко (3-ФІЛ) відвідали гостьову лекцію «Критика сьогодні: виклики часу» від Ростислава Семкова, знаного столичного літературного критика, а загалом українського письменника, літературознавця, перекладача, видавця, доцента Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Наші здобувачі дізналися про підходи і критерії в критиці ХХ століття, найбільш авторитетних в мережевому суспільстві критиків, які часто не мають філологічної освіти, але спираються на колосальний досвід читання й, оцінюючи той чи той твір, навіть монетизують свої думки. Та одночасно Ростислав Семків наголошував, щоб оцінювати твори, треба знати літературознавчий інструментарій, мати велику начитку творів і в той же час ураховувати співмірність твору з історичним моментом, пам’ятати про ризик втратити довіру до своєї експертності через позитивне оцінювання «проплачених» творів.

Отож будемо сподіватися, що лекція спонукає наших студентів читати ще більше!