Гостьова лекція «Що говорять про нас наші діалекти?»

У межах вивчення дисципліни «Соціолінгвістика й українська діалектологія» 9 квітня 2024 року здобувачі ОПП «Середня освіта. Українська мова і література» (гр. 2-СОу) відвідали гостьову лекцію «Що говорять про нас наші діалекти?», яку прочитала Оксана Суховій, мовознавець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики Навчально-наукового інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Студенти дізналися, як упізнати земляка за його мовленням, які дієслова «видають» територіальну приналежність людини, як під час війни діалект допомагає шифрувати повідомлення, аби їх не зрозумів ворог, чому говори південних і східних областей є наймолодшими, як історія української мови «консервується» в діалектах і чому варто розглядати лексику діалектів як джерело поповнення лексики літературної мови. Попри масштабність заходу (152 учасники), це не завадило невимушеній дискусії, до якої долучилися і студентки ННІ УДХТУ.

Щиро вдячні пані Оксані Суховій за цікаву і ґрунтовну лекцію.

Захід було організовано дискусійною платформою «У пошуках ідентичності» та освітньою організацією «Культурний проєкт» в рамках проєкту @identity.of.ukraine