Економічна неосвіченість українців: виклик для молодого покоління

Проблема економічної неосвіченості в Україні залишається актуальною та загостреною, переходячи з покоління в покоління. 15 квітня 2024 року доктор економічних наук та професор кафедри підприємництва, організації виробництва та теоретичної і прикладної економіки Олена Вініченко з Українського державного хіміко-технологічного університету у своєму інтерв’ю телеканалу Відкритому висловила турботу про пастку, яку ця проблема створює для молоді.

За словами Вініченко, більшість українців не мають фінансових заощаджень або “фінансової подушки”, і дослідження показують, що люди все частіше витрачають більше, ніж заробляють. Вона також підкреслила слабкість ринку інвестицій в Україні порівняно з заходом і відзначила необхідність підвищення фінансової та економічної грамотності серед українського населення. На думку експертки, це включає в себе не лише вміння розрахуватися, але й уміння розпоряджатися коштами раціонально. Зокрема, Вініченко привела приклад зі своєї власної практики, де раціональне розпорядження заробітною платою є ключовим чинником у збереженні фінансової стабільності. Вона закликала до вчення молоді простих фінансових стратегій, таких як заощадження та створення фінансової безпеки, що допоможе їм досягти фінансової незалежності та досягнення своїх цілей у житті.

Переглянути повне інтерв’ю на телеканалі Відкритий: