Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

Державну іменну стипендію для увічнення подій революції гідності та подвигу героїв небесної сотні присуджено молодому вченому ДВНЗ УДХТУ

З метою увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні Кабінет Міністрів України заснував державні іменні стипендії найкращим молодим вченим за вагомий внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти та зміцнення міжнародного авторитету України у різних  номінаціях. Основними критеріями до здобувачів є наявність у претендента вагомих наукових результатів з наукового напряму, в якому працює (не менше трьох з перерахованих форм: монографії, наукові статті, зокрема опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science, Scopus, наукові доповіді, охоронні документи на інтелектуальну власність, науково-методичні документи, звіти) та його активна громадянська позиція щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України № 1449 від 20 листопада 2020 р. «Про призначення державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні на 2021 рік» державну іменну стипендію Устима Голоднюка призначено к.т.н., доценту кафедри технології неорганічних речовин та екології ДВНЗ УДХТУ  Скибі Маргариті Іванівні. Скиба М.І. співпрацює з громадською організацією – Фонд соціального захисту, підтримки і допомоги вченим України та членам їх сімей. У 2017 році за багаторічну, безкорисну і плідну співпрацю і отримала подяку від президента фонду. Протягом 2014-2016 року займала посаду голови ради молодих вчених від ДВНЗ УДХТУ в раді молодих вчених Дніпропетровщині. За останні 3 роки у співавторстві опублікувала понад 70 друкованих праць, з них: 3 монографії у вітчизняному видавництві, 1 розділ монографії у закордонному виданні, 5 патентів на винахід, 41 статтю у журналах, що включені до наукометричних баз Scopus та Web of Science, понад 7 фахових статей. Індекс Гірша за базою даних Scopus – 10. (212 цитувань).

Загалом державні іменні стипендії для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні призначено 21 молодому вченому.

У період з 12 до 19 листопада 2020 року у МОН було розглянуто матеріали, подані 153 претендентами, які працюють або навчаються в закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління міністерств, Служби безпеки України або перебувають у віданні Національної академії наук України, національних галузевих академій наук, з урахуванням розподілу державних іменних стипендій.

 

В мотиваційному листі Скиба М.І. зазначила наступне: «Найголовніше і спільне між нами (вченими) та Героями, що загинули на майдані – це натхнення, бажання і головне віра в те, що те що робимо ми в нашій державі сприятиме її розвитку і життю людей». Що ще? Найголовніше це постійна праця як банально це б не звучало, без щоденної праці вище зазначене не діє, тільки так. З особистого прикладу скажу, що заставити працювати не можливо за ніякі гроші, тільки через любов до того що робиш! Так – найголовніше це любов. Саме любов до наукової та педагогічної діяльності рушить з місця та робить неможливе можливим. Так я вірю, що саме любов до нашої Батьківщини і віра в те, що все це не марно і бажання жити в незалежній Україні, рушила Героями в ті дні і години на майдані під час подій Революції Гідності».

Колектив кафедри та адміністрування Університету вітає Скибу М.І. та бажає молодому науковцю і в подальшому творчого натхнення та ефективних наукових розвідок!