«День відкритих дверей» кафедри аналітичної хімії і хімічної технології ХД та КЗ

Кафедра АХіХТХД та КЗ разом з приймальною комісією ДВНЗ УДХТУ в грудні провела Zoom-конференцію для потенційних абітурієнтів нашого університету – випускників «Обухівського ліцею Обухівської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області».

На теперішний час в Обухівському ліцеї навчаються понад 600 школярів. Профорієнтації учнів 9-11 класів в ньому приділяють багато уваги. Наприклад, вже на головній сторінці сайту ліцею (https://kirovska.dnepredu.com/uk/site/index.html) можна прочитати цікаву інформацію, що «студенти – це одна з найпрогресивніших частин суспільства за всіх часів. Їх сміливість і відвага до постійного втілення новаторських ідей, тяга до справжніх ідеалів свободи не раз ставала взірцем до загального наслідування, надихаючи інших і виступаючи прикладом для майбутніх поколінь…».

Доцент кафедри Олена Волнянська розповіла про кафедру АХіХТХДтаКЗ, на якій з 2005 р. проводиться підготовка бакалаврів, магістрів і аспірантів з хімічної технології харчових добавок та косметичних засобів. Школярі дізналися, що сучасна харчова та парфумерно-косметична промисловості базуються на обов’язковому використанні різноманітних харчових добавок та біоактивних речовин. Харчові добавки – це природні або синтезовані хімічні речовини, які додаються в харчові продукти з метою надання їм певних споживчих якостей, але не використовуються самі по собі, як харчові продукти. Наприклад, це консерванти, антиоксиданти, стабілізатори, барвники, згущувачі, емульгатори, підсилювачі смаку та аромату. Асортимент харчових добавок та косметичних засобів, що виробляють вітчизняні підприємства, на тепер обмежений, але Україна має високий технічний потенціал для організації їх виробництва.

Також Олена Волнянська розповіла, що під час навчання студенти отримують ґрунтовні знання в галузі харчової хімії, технології харчових та косметичних виробництв, біохімії, мікробіології, токсикології, хімії поверхнево-активних речовин, хімічних та інструментальних методів аналізу, органічної хімії природних сполук, математичного моделювання, основ проектування, а також обладнання для виробництва харчових добавок та косметичних засобів.

У конференції прийняли участь 27 школярів Обухівського ліцею, які зацікавилися умовами вступу та спеціальностями нашого університету. Всі бажаючі отримали розгорнуті відповіді на свої запитання. Бажаємо майбутнім абітурієнтам зробити правильний вибір професії та обрати для навчання ДВНЗ УДХТУ. Україна чекає нових фахівців!

Колектив кафедри дякує вчителю Обухівського ліцею Ользі Сенець та представнику приймальної комісії університету Олені Величко за допомогу в проведенні конференції. ДВНЗ УДХТУ завжди відкритий до співпраці та гостинно запрошує всіх бажаючих на навчання!