Цифровий маркетинг в Україні: виклики та можливості воєнного часу

Цифровий маркетинг в Україні набирає обертів, стаючи не лише інструментом розвитку бізнесу, але й цінним ресурсом у складних умовах воєнного стану. Про це в інтерв’ю для Відкритого 9 травня 2024 року розповіла Віра Журавель, заступниця декана факультету економіко-гуманітарних наук та права ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет”, викладачка кафедри маркетингу та логістики.

Вплив війни на маркетингові стратегії

За словами Віри Журавель, маркетингова стратегія підприємства в умовах війни кардинально відрізняється від мирного часу. Виживання та адаптація до нових реалій стають пріоритетами, що змушує до глибокої трансформації маркетингових підходів.

Цифровий маркетинг: переваги та недоліки

Водночас, цифровий маркетинг з його гнучкістю, швидкістю комунікації та глобальним охопленням може стати потужним інструментом у воєнний час. Проте, не варто забувати і про виклики, з якими стикається цифровий маркетинг в умовах війни:

• Цензура та обмеження доступу: поширення інформації може бути ускладнене через цензурні обмеження та блокування доступу до певних ресурсів.
  • Ризик кібератак: зростає ймовірність кібератак та хакерських вторгнень, що потребує посилення кібербезпеки.
  • Нестабільність та невизначеність: мінлива ситуація та непередбачуваність подій роблять планування та прогнозування складними завданнями.
  • Етичні питання: важливо зважити етичні аспекти маркетингових дій, уникаючи маніпуляцій та експлуатації людських емоцій.

Відповідальний підхід до цифрового маркетингу

Загалом, цифровий маркетинг може бути корисним інструментом у воєнний час, але його використання потребує уважного ставлення до контексту та обставин. Тільки відповідальний підхід, що враховує виклики та етичні аспекти, дозволить використовувати цифровий маркетинг для досягнення ефективних та безпечних результатів.

Оригінальну статтю можна переглянути за посиланням: https://opentv.media/ua/perevagi-ta-nedoliki-marketingu-v-umovah-voyennogo-chasu-v-ukrayini