90 років від дня народження Якова Івановича Білого

У стінах нашого університету вшанували пам’ять видатного вченого й колишнього ректора УДХТУ Якова Івановича Білого. Захід відбувся з нагоди ювілею від дня народження професора, якому в цьому році могло б виповнитися 90 років.

Яків Іванович – академік Міжнародної академії наук, людина, яка присвятила величезну частину свого життя хімії та розвитку нашого університету. Саме завдяки йому Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут у 1993 році став Українським державним хіміко-технологічним університетом.

Яків Іванович зростив цілу плеяду вчених, серед яких проректор з наукової роботи УДХТУ Рижова Ольга Петрівна, а також завідувач кафедри хімічних технологій кераміки, скла та будівельних матеріалів Голеус Віктор Іванович. Загалом 23 аспіранти захистили дисертації під керівництвом професора.

Жорсткий і принциповий, але добрий та мудрий – так характеризують професора ті, хто працював з ним. І можна точно сказати, що саме завдяки цим рисам він став авторитетом не лише серед студентів та аспірантів, але й серед інших представників викладацького складу УДХТУ.

21 вересня друзі та вихованці Якова Білого завітали до читальної зали УДХТУ щоб згадати, яким був їх колега й наставник і поділитися цікавими історіями, пов’язаними з його життям.

На заході був присутнім і син Якова Івановича – Олександр Якович Білий, який пішов стопами батька і також присвятив своє життя хімії, він встиг попрацювати в нашому університеті на кафедрі технології в’яжучих матеріалів.

Олександр Якович зізнався, що саме батько навчив його знаходити логічні зв’язки у кожному питанні й виконувати свою роботу (якою б вона не була) якісно.

Яков Іванович Білий був видатною людиною, і хоча його вже немає з нами, університет вдячний йому за самовіддану працю та прагнення до розвитку. І підтвердження тому – нескінченні слова подяки від вихованців та навіть вірші, присвячені пам’яті професора, що пролунали у стінах читальної зали в день його народження.