Випускниця кафедри технології неорганічних речовин та екології отримала Водний приз у Норвегії

Щороку, під егідою компанії Saint-Gobain PAM Norge AS, в Норвегії проходить конференція VA Days для тих, хто хоче дізнатися про актуальні теми та проблеми водної промисловості, зустрітися з колегами по галузі в неформальній обстановці та, що не менш важливо, взяти участь у захоплюючих і цікавих дебатах протягом декількох днів. Конференція є місцем зустрічі для державних працівників, інженерів водоканалів, консультантів, підрядників, оптовиків та всіх, хто працює і зацікавлений темою води.

Цього року, під час цієї конференції, була вперше вручена відзнака для молодих професіоналів у галузі водних технологій – премія «Dråpen» (Крапля). Ця нагорода відзначає професіоналів молодого покоління, тих, хто керуватиме найважливішим світовим ресурсом у майбутньому, з урахуванням можливостей і викликів, які чекають попереду. І першою цією відзнакою біла нагороджена випускниця кафедри технології неорганічних речовин та екології Евеліна Кольцова, яка є яскравим представником молодого покоління, і кожен день працює з проектуванням водних систем та з іншими проблемами, що пов’язані з водою.

Евеліна у 2018 р. закінчила в УДХТУ магістратуру за спеціальністю 101 Екологія, і паралельно навчалася у Норвезькому університеті наук про життя (Norges miljø- og biovitenskapelige universitet ) завдяки участі кафедри ТНР та Е в міжнародному освітньому проєкті “Гармонізація дипломної освіти, пов’язаної із водними ресурсами (Водна Гармонія)” за програмою Еразмус+.

Після отримання диплому в УДХТУ Евеліна продовжила навчання в Норвегії за програмою «Технологія очищення питної та стічної води». Після закінчення навчання, Евеліна розпочала свою кар’єру у водній галузі і наразі працює інженером з водно-екологічних питань в компанії Asplan Viak, Норвегія.

Окрім самої премії, Евеліна отримала стипендію на поїздку до Франції, де PAM має найбільше виробництво чавунних труб у Європі. Мета поїздки полягає в тому, щоб підвищити компетентність щодо виробництва та використання  труб із ковкого чавуну та супутніх продуктів.

Поїздка відбудеться 19-21 червня 2023 року і буде включати в себе наступне:

• Презентація PAM
  • Презентація виробів з ковкого чавуну
  • Екскурсія по заводу
  • Відвідування випробувального центру та ознайомлення з інформацією щодо французької системи водопостачання
  • Презентація сталого розвитку
  • Відвідування техноцентру.

Кафедра ТНР та Е вітає Евеліну Кольцову із відзнакою та бажає подальшого кар’єрного розвитку!