Обрати сторінку

КАФЕДРА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ, СПОРТУ ТА ЗДОРОВ’Я

Предмет – фізична культура. Мета дисципліни – формування у студентів єдності знань і практичних вмінь з фізичної культури, фізичних, психомоторних, професійно значущих якостей, рухових вмінь та навичок, активне використання яких необхідно для організації здорового способу життя, вирішення задач у навчальній, професійній, суспільній, побутовій сферах життєдіяльності, включення їх у процес самовиховання і самовдосконалення.

Практичні заняття з фізичної культури плануються у сітці розкладу учбових занять університету на 1-2 курсі 4 години на тиждень. Студенти розподіляються в учбові відділення з врахуванням статі, стану здоров’я, фізичного розвитку та спортивної підготовленості. Групи формуються згідно інтересів студентів по видам спорту. Після проходження навчальної програми студенти складають контрольні нормативи.

Навчальний процес з фізичного виховання оснащений науково-методичним забезпеченням.

Кафедра щорічно проводить Спартакіаду серед факультетів з 10 видів спорту, а також серед студентських гуртожитків у програмі Місячника здоров’я, міжтабірну Спартакіаду у спортивно-оздоровчому таборі «Дубовий гай».

Підсумки спортивних досягнень кафедра підводить наприкінці навчального року на спортивно-театралізованому святі, де ректорат нагороджує кращих спортсменів університету та викладачів кафедри.

Спортсмени університету приймають участь у міжнародних, національних та обласних змаганнях і виборюють призові місця: гандбольна чоловіча команда – багаторазовий Чемпіон і призер України (тренер В.А. Орєшин); збірні команди з веслування на байдарках і каное та академічного веслування були Чемпіонами і призерами змагань України та області (тренер О.А.Васильєв); збірна команда з бадмінтону виборювала золоті та срібні медалі на Чемпіонатах Європи, України та Універсіаді області (тренер В.О.Труш).

З 2010 по 2016 роки викладачами кафедри підготовлено 45 КМС, 16 майстрів спорту, 181 чемпіон області, України, Європи, Світу; 130 срібних призерів, 168 бронзових призерів.

Склад кафедри представлений висококваліфікованими фахівцями, які і донині продовжують спортивну кар’єру та отримують високі результати на міжнародних та всеукраїнських змаганнях. Так, старший викладач кафедри Васильєв О.А. на Чемпіонаті Європи протягом 2012-2016 рр. виборов звання Чемпіона з веслування на човнах класу «Дракон» та став Чемпіоном міжнародного марафону (12 км) у 2012 році.

На заняттях з баскетболу. Тренер збірної команди Кириченко А.М.

Старший викладач кафедри Кириченко А.М. у період 2012-2016 рр. завоювала звання Чемпіонки України, Європи та срібну медаль Чемпіонату Світу 2014 року з баскетболу серед ветеранів.

На заняттях з боксу. Тренер Яровий В.Є.

Викладач кафедри Яровий В.Є. у 2016 р. завоював звання Чемпіона України з кікбоксінгу.

Враховуючи, що кафедра має багаторічну історію, штат висококваліфікованих фахівців, чудову спортивну базу, а також базу відпочинку, великий вибір з видів спорту, різноманіття спортивних секцій, а головне, що студенти, отримуючи знання з основної спеціальності, мають можливість покращити свої фізичні якості, стежити за станом здоров’я, отримувати необхідні рекомендації, ми пропонуємо всім абітурієнтам, вирішуючи КУДИ ПІТИ ВЧИТИСЯ, обирати наш університет.

На кафедрі фізичної культури, спорту та здоров’я систематично проводяться секційні заняття з наступних видів спорту: баскетбол, волейбол, настільний теніс, легка атлетика, атлетична гімнастика у тренажерній залі під керівництвом досвічених викладачів, бокс та кікбоксінг.