Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

КАФЕДРА ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ, СПОРТУ ТА ЗДОРОВ’Я

Предмет – фізична культура. Мета дисципліни – формування у студентів єдності знань і практичних вмінь з фізичної культури, фізичних, психомоторних, професійно значущих якостей, рухових вмінь та навичок, активне використання яких необхідно для організації здорового способу життя, вирішення задач у навчальній, професійній, суспільній, побутовій сферах життєдіяльності, включення їх у процес самовиховання і самовдосконалення.

Практичні заняття з фізичної культури плануються у сітці розкладу учбових занять університету на 1-2 курсі 4 години на тиждень. Студенти розподіляються в учбові відділення з врахуванням статі, стану здоров’я, фізичного розвитку та спортивної підготовленості. Групи формуються згідно інтересів студентів по видам спорту. Після проходження навчальної програми студенти складають контрольні нормативи.

Навчальний процес з фізичного виховання оснащений науково-методичним забезпеченням.

Кафедра щорічно проводить Спартакіаду серед факультетів з 10 видів спорту, а також серед студентських гуртожитків у програмі Місячника здоров’я, міжтабірну Спартакіаду у спортивно-оздоровчому таборі «Дубовий гай».

Підсумки спортивних досягнень кафедра підводить наприкінці навчального року на спортивно-театралізованому святі, де ректорат нагороджує кращих спортсменів університету та викладачів кафедри.

Спортсмени університету приймають участь у міжнародних, національних та обласних змаганнях і виборюють призові місця: гандбольна чоловіча команда – багаторазовий Чемпіон і призер України (тренер В.А. Орєшин); збірні команди з веслування на байдарках і каное та академічного веслування були Чемпіонами і призерами змагань України та області (тренер О.А.Васильєв); збірна команда з бадмінтону виборювала золоті та срібні медалі на Чемпіонатах Європи, України та Універсіаді області (тренер В.О.Труш).

З 2010 по 2016 роки викладачами кафедри підготовлено 45 КМС, 16 майстрів спорту, 181 чемпіон області, України, Європи, Світу; 130 срібних призерів, 168 бронзових призерів.

Склад кафедри представлений висококваліфікованими фахівцями, які і донині продовжують спортивну кар’єру та отримують високі результати на міжнародних та всеукраїнських змаганнях. Так, старший викладач кафедри Васильєв О.А. на Чемпіонаті Європи протягом 2012-2016 рр. виборов звання Чемпіона з веслування на човнах класу «Дракон» та став Чемпіоном міжнародного марафону (12 км) у 2012 році.

На заняттях з баскетболу. Тренер збірної команди Кириченко А.М.

Старший викладач кафедри Кириченко А.М. у період 2012-2016 рр. завоювала звання Чемпіонки України, Європи та срібну медаль Чемпіонату Світу 2014 року з баскетболу серед ветеранів.

На заняттях з боксу. Тренер Яровий В.Є.

Викладач кафедри Яровий В.Є. у 2016 р. завоював звання Чемпіона України з кікбоксінгу.

Враховуючи, що кафедра має багаторічну історію, штат висококваліфікованих фахівців, чудову спортивну базу, а також базу відпочинку, великий вибір з видів спорту, різноманіття спортивних секцій, а головне, що студенти, отримуючи знання з основної спеціальності, мають можливість покращити свої фізичні якості, стежити за станом здоров’я, отримувати необхідні рекомендації, ми пропонуємо всім абітурієнтам, вирішуючи КУДИ ПІТИ ВЧИТИСЯ, обирати наш університет.