Обрати сторінку

Зустріч учасників проекту «Водна Гармонія ERASMUS +» в Українському державному хіміко-технологічному університеті

З 29 червня до 02 липня 2018 року Український державний хіміко-технологічний університет приймав учасників проекту «Harmonising water related graduate education / Water Harmony» в рамках європейської програми ERASMUS + (www.waterh.eu). У зустрічі взяли участь представники 10 університетів з 7 країн: Норвезького університету природничих наук (м. Ос, Норвегія), ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» (м. Дніпро, Україна), НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (м. Київ, Україна), Черкаського державного технологічного університету (м. Черкаси, Україна), Вармінсько-Мазурського університету (м. Ольштин, Польща), Університету прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (м. Гьокстер, Німеччина), Університету Джафни (м. Джафна, Шрі-Ланка), Університету Пераденія (м. Пераденія, Шрі-Ланка), Шаньдунського університету Цзяньчжу (м. Цзінань, Китай), Технологічного університету Циндао (м. Циндао, Китай).

Зустріч було організовано кафедрою технології неорганічних речовин та екології, яка протягом кількох років працює у складі міжнародних проектів «Водна Гармонія». Учасників зустрічі привітав ректор Українського державного хіміко-технологічного університету, професор Півоваров О. А.

Це була передостання зустріч у рамках проекту, тому більшість питань, винесених на обговорення, були пов’язані з аналізом виконаних завдань і підготовкою звіту за результатами проекту. Зокрема, було розглянуто такі питання:

  • фінансова звітність;
  • звітність про мобільність студентів і викладачів;
  • повний огляд розроблених лекційних матеріалів;
  • огляд підготовлених лабораторних робіт (статус і якість);
  • звіт про статус закупівлі і використання обладнання;
  • електронне навчання (ступінь готовності курсів на платформах дистанційного навчання);
  • звіт про інтеграцію результатів проекту в університетську практику на прикладі УДХТУ.

Також були розглянуті питання спільного керівництва науково-дослідними роботами студентів; проходження студентами практики на підприємствах; спільних досліджень та публікацій; розвитку підприємництва в університеті (проблеми і можливості) і проведено семінар щодо вдосконалення керівництва дипломними роботами студентів.

На сьогодні розроблено, відрецензовано і розміщено на платформі дистанційної освіти Норвезького університету природничих наук 73 лекції (90% усіх лекцій) з курсів: «Управління водними ресурсами»; «Водопостачання»; «Очищення стічних вод»; «Управління промисловими стоками»; «Інновації та підприємництво»; «Академічне письмо, наукові публікації та презентації». З повним переліком лекцій можна ознайомитися на сторінці кафедри технології неорганічних речовин та екології. Крім того, розроблено і відрецензовано два лабораторні практикуми з курсів «Водопостачання» й «Очищення стічних вод», що складаються з 15 лабораторних робіт. Презентації цих курсів перенесено на сайт дистанційної освіти УДХТУ.

Розроблені лабораторні практикуми забезпечені необхідним лабораторним обладнанням, тому що в проекті було передбачено фінансування на закупівлю обладнання сумою 270 000 євро. На даний момент обладнання закуплено на 262 554 євро (97,2%). Перелік придбаного обладнання містить більше 40 найменувань, зокрема: спектрофотометри, турбідиметре-мутноміри, газові хроматографи, аналізатори нафтопродуктів у воді, кондуктометри, солеміри, іономіри, рН-метри, аналітичні і лабораторні ваги, сушильні шафи, термостати, дистилятори, муфельні печі, полярографи, флюоратори, аналізатори хімічного і біологічного споживання кисню, оксиметри, рефрактометри, мішалки, термостати тощо. Обладнання активно використовується в навчальному процесі під час виконання студентами лабораторних і науково-дослідних робіт та дипломуванні.

Проект передбачав різні варіанти мобільності студентів і викладачів – від коротких стажувань до повноцінного навчання протягом 1 календарного року

Проведення тренінгів/заходів з мобільності

КатегоріяЗ країниВ країну (місто)ПланВик-ноТривалістьДата
ВикладачіНорвегія, Польща, НімеччинаДніпро, УДХТУ661 тиждень17-23/10/16
Київ, КПІ661 тиждень17-22/10/17
Черкаси, ЧДТУ661 тиждень3-8/07/18
ВикладачіУкраїна (УДХТУ, КПІ, ЧДТУ)Норвегія,

Польща,

Німеччина

661 тиждень10-16/07/16
661 тиждень16-21/12/17
661 тиждень8-14/01/18
СтудентиУкраїна, Польща, Китай, Німеччина, Шрі-Ланка, НорвегіяНорвегія27273 тижнячервень2016
Шрі-Ланка18163 тижнячервень2016
Китай18183 тижнясерпень 2018
СтудентиУкраїна (УДХТУ, КПІ, ЧДТУ)Норвегія11111 рік09/16-09/17
Польща661 рік10/17-10/18
Німеччина661 рік10/17-10/18
СтудентиНорвегія, Польща, НімеччинаКПІ615 місяців03-07/2017
УДХТУ625 місяців03-07/2017
ЧДТУ625 місяців03-07/2017

Звіт кафедри технології неорганічних речовин та екології про інтеграцію результатів проекту в університетську практику включав інформацію про всі аспекти університетської діяльності, на які проект суттєво вплинув:

  • розробка платформи дистанційної освіти університету та розвиток дистанційної освіти (університет фінансує підвищення кваліфікації викладачів та співробітників університету);
  • створення навчальної лабораторії з водопідготовки та водоочищення, сучасного комунікаційного центру (використовується для проведення он-лайн конференцій, лекцій, семінарів та розвитку дистанційного навчання), створення лабораторії з комплексного аналізу якості води (значна частина обладнання була закуплена за кошти проектів «Водна Гармонія», але університет також співфінансував створення цих лабораторій);
  • використання розроблених курсів у навчанні студентів за декількома освітніми програмами;
  • відкриття нової освітньої програми Технологія водопідготовки та водоочищення (ТВ) тощо.

Ректором університету Півоваровим Олександром Андрійовичем ініційовано два важливих заходи з підвищення рейтингу університету на міжнародному рівні:

  • запропоновано координатору проекту Х. Ратнавірі винести на обговорення Радою Європейської водної асоціації питання можливості прийняття у члени ЄВА академічних університетів за символічні членські внески;
  • запропоновано організувати спільну із членами двох проектів заявку для участі у міжнародних проектах НАТО. Наразі заявку сформовано, надіслано для розгляду та отримано позитивне рішення про проведення NATO workshop “Physical and cyber safety in water services and infrastructure”.

Повну презентацію інтеграції результатів проекту в університетську практику наведено на вкладці кафедри технології неорганічних речовин та екології.

Під час зустрічі учасники поділилися досвідом організації виробничої практики, її документального оформлення, видами співпраці з підприємствами – базами практики у своїх країнах.

Велику увагу було приділено створенню умов особистісного зростання студентів і викладачів у сфері інновацій і підприємництва, а також вдосконаленню керівництва дипломними роботами студентів. Зокрема, що можна зробити на інституційному рівні і який внесок може зробити кожен викладач для створення комфортних умов для виконання дипломних та науково-дослідних робіт студентами?

Останній день зустрічі був присвячений ознайомленню з університетом: гості відвідали нові лабораторії з водних технологій, провели збори в сучасному конференц-залі, особисто внесок проекту в розвиток університету.

Крім основної програми, учасники зустрічі змогли відвідати візитну картку нашого міста – Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова, прогулятися історичними місцями міста і найдовшою набережною Європи, а також оцінити красу міста з різних оглядових майданчиків і з палуби піратської шхуни.

Колектив проекту від УДХТУ дякує всім учасникам зустрічі за плідну роботу і сподівається на подальшу співпрацю в галузі науки і освіти.

До зустрічі в Осло!