Хімічна технологія цементу та виробів з нього
Всі без винятку споруди, які можливо собі уявити в історії людства були збудовані за участю будівельних матеріалів на основі в’яжучих матеріалів. Зараз вплив штучних матеріалів, які по міцності можуть конкурувати з природним каменем вельми значний.
У сучасному великому мегаполісі марновірство стукати по дереву втрачає сенс, тому що хоч куди не ткнися натрапляєш на «бетонні дерева-хмарочоси» спрямовані вгору, а справжніх дерев настільки мало, що їх можна перерахувати на пальцях.
Найпоширенішим в’яжучим матеріалом є цемент, який у сукупності з бетоном є другим після води найбільш вживанішим ресурсом на Землі. Поряд з високими характеристиками міцності цемент об’єднує в собі ряд цінних властивостей: морозостійкість, стійкість до дії агресивних середовищ, декоративні властивості, що безсумнівно робить його незамінним в різних сферах людської життєдіяльності. Від пірамід і до сучасних будівель і споруд неперевершене значення цементу не втратило сенс.
Цемент – мінеральна порошкоподібна речовина, будівельний матеріал, узагальнена назва штучних неорганічних в’яжучих речовин, переважно гідравлічних. Тонкоподрібнений порошок, який при змішуванні з водою або водними розчинами спершу тужавіє, а потім твердне, утворюючи разом з наповнювачами бетон.
Матеріали та вироби на основі цементу
Будівельні матеріали (кладочні та штукатурні розчини, наливні підлоги, бетон, залізобетон – плити дорожні, перекриття, сваї, блоки)