Підписання договору про науково-практичне співробітництво з Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України

10 жовтня 2024 року відбулося підписання договору про науково-практичне співробітництво між навчально-науковим інститутом “Український державний хіміко-технологічний університет” Українського державного університету науки і технологій та Інститутом патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України (м. Харків).

У рамках виконання науково-дослідної роботи молодих вчених №35/230390 «Створення оксидно-керамічних біосумісних покриттів для нового покоління 3D-імплантатів» керівник і відповідальна особа від ННІ УДХТУ Олег Калініченко та завідувач відділу трансплантології та експериментального моделювання Петро Воронцов домовилися провести на базі експериментально-біологічної клініки ІПХС експерименти з виконання хірургічного втручання у тварин (мишей) для оцінки біосумісних властивостей розроблених оксидно-керамічних покриттів для імплантатів. План-протокол досліджень має бути затверджений комітетом з біоетики та деонтології, а матеріали спільного експериментального дослідження пройдуть біоетичну експертизу.

Під час підписання договору в.о. ректора університету, професор Костянтин Сухий, зазначив важливість подібних досліджень, особливо в умовах сучасного світу: «Такі дослідження, що є симбіозом медицини та хімічної технології, стануть підґрунтям для створення ефективного виробництва українських імплантатів та розвитку системи охорони здоров’я України».

Крокуємо разом до нових відкриттів, що зроблять Україну кращою!