Міжнародний проєкт «Безпечна питна вода в Україні: доступ до інформації про якість води та методи водопідготовки»

ГО «Всеукраїнське водне товариство «WaterNet»  продовжує реалізацію міжнародного проєкта, співвиконавцем якого є кафедра технології неорганічних речовин та екології ДВНЗ УДХТУ.

Громадське об’єднання «WaterNet» спільно з «Центром сучасних водних технологій» при хіміко-технологічному факультеті НТТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського успішно реалізували навчальний онлайн курс для викладачів дисциплін водного напрямку та спеціалістів галузі «Сучасні методи водопідготовки: теоретичні засади і методологія викладання».

Цей курс створений та реалізований в рамках проєкта «Безпечна питна вода в Україні: доступ до інформації про якість води та методи водопідготовки», що фінансується Фінським Фондом Місцевого Співробітництва Посольства Фінляндії в Україні Suomen suurlähetystö KiovaEmbassy of Finland in Kyiv.

До курсу долучились не тільки викладачі кафедри технології неорганічних речовин та екології ДВНЗ УДХТУ, а й інші зацікавлені науково-педагогічні працівники нашого університету (разом 30 викладачів з 8 кафедр університету: технології неорганічних речовин та екології; технології природних і синтетичних полімерів, жирів та харчової продукції; біотехнології; фармації та технології органічних речовин; охорони праці та безпеки життєдіяльності; фізичної культури, спорту та здоров’я; фізичної хімії), викладачі інших ЗВО України, провідні спеціалісти в галузі водопідготовки і очищення стічних вод.

Програма курсу включала 5 лекцій від провідних міжнародних науковців та фахівців практиків, а активні учасники курсу отримали відповідний Сертифікат:

Лекція 1. Українська водна криза в умовах воєнного стану та шляхи її подолання (лектор: Мітченко Тетяна Євгенівна, д.т.н., професор кафедри ТНР, В та ЗХТ ХТФ, НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського»; керівник Центру сучасних водних технологій)

Лекція 2. Контроль якості питної води в США: Національні стандарти, технології водопідготовки, методологія фахової освіти (лектор: Тарабара Володимир, PhD, професор Факультету будівництва та інженерної екології, Університет штату Мічиган, Іст-Лансінг, США)

Лекція 3. Як впоратися з новими випробуваннями у водному секторі (лектор: Харша Ратнавіра, PhD, професор Норвезького університета природничих наук)

Лекція 4. Систематичний чисельний аналіз даних у дослідженнях процесів очищення води (лектор: Малецький Захар, PhD, доцент Норвезького університета природничих наук)

Лекція 5. Сучасні методи очищення стічних вод (лектор: Бурлакова Валерія, Маркетинг Менеджер по Муніципальній Воді в країнах Європи, Близького Сходу та Африки, DuPont Water Solutions, Таррагона, Іспанія)

Реалізація даного проєкту дозволяє привернути увагу до проблем безпечної питної води в Україні, впровадження сучасних методів водопідготовки та очищення стічних вод, подолання водної кризи і зменшення негативного впливу на довкілля, підготовки якісних фахівців  в галузі водопідготовки і очищення стічних вод. Участь викладачів ЗВО у міжнародних проєктах з розробки та імплементації у навчальний процес профільних курсів, залученння до лекцій провідних міжнародних науковців та фахівців-практиків є одним із вагомих факторів забезпечення  якості вищої освіти в Україні.

Кафедра ТНР та Е дякує ГО «Всеукраїнське водне товариство «WaterNet» за організацію цього курсу, а лекторам за цікаві та грунтовні лекції з водних питань.