Логістика в умовах війни: виклики та шляхи вирішення

Війна в Україні суттєво вплинула на логістичну систему країни, спричинивши значні проблеми з транспортними маршрутами та ланцюгами поставок. Про це в інтерв’ю телеканалу Відкритий 18 червня 2024 року розповіла завідувач кафедри маркетингу та логістики ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет”, кандидат економічних наук, доцент Ольга Кучкова.

Зокрема, через бойові дії заблоковано або обмежено доступ до ключових транспортних артерій України, що призвело до ізоляції та ускладнення міжнародних транспортних зв’язків. Це, в свою чергу, негативно вплинуло на зовнішню торгівлю та логістичні процеси, збільшивши час і витрати на доставку товарів.

Додатковими викликами для української логістики стали зміни в митних процедурах та контролі, а також необхідність перегляду логістичних стратегій компаніями з метою вибору нових маршрутів і підходів до доставки товарів.

“Логістика є критичним елементом для відновлення та подальшого розвитку економіки України”, – наголошує Ольга Кучкова. “Саме від неї буде залежати в майбутньому відновлення інфраструктури, постачання гуманітарної допомоги, підтримка бізнесу, забезпечення зайнятості, залучення інвестицій, оптимізація витрат, розвиток регіонів та покращення міжнародної торгівлі.”

Повний текст інтерв’ю доступний за посиланням та у відео: