І міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Cучасні проблеми професійної та цивільної безпеки»

До Всесвітнього Дня охорони праці 28 квітня 2020 р. кафедра охорони праці та безпеки життєдіяльності провела І Міжнародну науково-практичну Інтернет-конференцію «Сучасні проблеми професійної та цивільної безпеки».

Міжнародна організація праці мала намір провести заходи, що присвячені вирішенню проблеми насильства і домагань у сфері праці. Однак запланованому завадила надзвичайна подія – спалах коронавірусної інфекції COVID-19, тому девіз Всесвітнього дня охорони праці-2020 «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Актуальність конференції зумовлена тенденціями розвитку сучасного світу, в якому питання безпеки набувають нового значення та вагомості. Це було відображено в роботі чотирьох секцій, які висвітлювали питання промислової та цивільної безпеки, актуальні аспекти соціально-економічної, інформаційної та екологічної безпеки суспільства.

Тематика доповідей присвячена проблемам підвищення безпеки на підприємствах хімічної, фармацевтичної, біотехнологічної, харчової промисловості, аерокосмічного, машинобудівного комплексу, агропромислового комплексу, мікробіологічних лабораторій та будівництва. Представлені результати аналізу причин профзахворювань в Україні, рекомендовано рішення деяких проблем транспортної, пожежної, екологічної, біологічної та інформаційної небезпеки. Особлива увага приділена гострим питанням цивільної безпеки та засобам захисту.

В роботі конференції прийняли участь науковці з 16 наукових, навчальних та виробничих організацій, серед яких ВНЗ м. Харків, м. Суми, м. Черкаси, м. Мелітополь та м. Дніпро. Активну участь у роботі конференції прийняли співробітники Навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Дніпропетровської області, ПрАТ «Оріль-Лідер», Петриківський р-ну, Дніпропетровської області та учні і вчителі КНЗ «Хіміко-екологічний ліцей» м. Дніпро, Горянівський НВК «ЗОСШ І-ІІІ ступенів» Дніпровської району та КПНЗ «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Дніпровської районної ради Дніпропетровської області. До роботи конференції долучились студенти ДВНЗ УДХТУ, ДНУ ім. Олеся Гончара та ін. вищих.

За результатами роботи конференції надруковано збірник тез, до якого увійшли 51 тези 67 авторів.