ХI Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Хімія і сучасні технології»

В ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» 06-07 грудня 2023 року відбулася ХI Міжнародна науково-практична інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «Хімія і сучасні технології».

Метою конференції було обговорення актуальних питань розвитку хімії, хімічних та інтегрованих технологій, співпраці між закладами вищої освіти, інтеграції міжнародних наукових досліджень, а також виявлення, стимулювання і підтримка наукового і творчого потенціалу молоді, забезпечення обміну поглядами на проблеми і питання сучасності.

Співорганізаторами конференції виступив Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара та міжнародні співорганізатори:

• Гірничо-металургійний інститут Таджикистану,
  • Киргизький національний університет імені Ж. Баласагина,
  • Південно-Казахстанський державний університет імені М. Ауезова.

З привітальними словами до учасників конференції звернулися:

• СУХИЙ Костянтин, в.о. ректора Українського державного університету науки і технологій, д.т.н., професор;
  • від міжнародного співорганізатора конференції – ЖЕКЄЄВ Малік, д.т.н., професор кафедри хімічної технології неорганічних речовин Південно-Казахстанського державного університету імені М. Ауезова (Казахстан);
  • ВАРГАЛЮК Віктор – д.х.н., професор кафедри фізичної, органічної та неорганічної хімії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (Дніпро, Україна).

З пленарними доповідями щодо сучасних напрямків у хімічних технологіях виступили молоді науковці ДВНЗ УДХТУ: д.т.н., професор кафедри ТНР та Е Маргарита СКИБА, д.х.н., доцент кафедри Ф та ТОР Олег ФАРАТ. Щодо науково-технічного розвитку ПАТ «Укртатнафта» доповів головний технолог Василь БОГУН. Також була представлена пленарна доповідь від Інституту органічної хімії НАН України (РАССУКАНА Юлія, д.х.н, професор, заступник директора;  ЧЕРЕДНІЧЕНКО Альона). Пізнавальною і актуальною була доповідь РАТНАВІРА Харши, Dr.Ing., професора Норвезького університету природничих наук (Осло, Норвегія), віце-президента Європейської Водної Асоціації: «Цифрові інструменти у водопідготовці та очищенні стічних вод».

Загалом більше 400 учасників направили свої матеріали на конференцію, з яких більше ста є студентами ДВНЗ УДХТУ. З цікавими яскравими доповідями виступили студенти та молоді учені університетів, інших закладів освіти України.

На конференції плідно працювали дванадцять секцій за напрямками як з хімії, хімічних технологій, біотехнології, безпеки життєдіяльності, так і з комп’ютерних наук, механічної інженерії, енергетики, економічних та гуманітарних питань.

Особливо насиченою була робота секції ХІІ «Наукові роботи учнівської молоді – учнів Малої академії наук України, ліцеїстів, учнів коледжів». До секції надійшло 80 тез доповідей і більше 30 учасників представили усні онлайн-доповіді.

Захід відбувся завдяки підтримки керівництва ДВНЗ УДХТУ, активній позиції колективів кафедр ДВНЗ УДХТУ та організаційній підтримці відділу науково-дослідної роботи студентів.

Відділ НДРС