Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

Освітня програма “Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка”

Розрахунок конкурсного балу

Бажаєш дізнатися прохідний бал минулих років та оцінити свій шанс вступу на бюджет?! Зателефонуй в приймальну комісію +380966517394 або залиш свій номер і ми зателефонуємо Вам:

4 + 4 =

Галузь знань: 14 Електрична інженерія
Спеціальність: 141 Електроенергетика електротехніка та електромеханіка
Випускова кафедра: Енергетика

Підготовка фахівців здійснюється за ступенем бакалавра


Електрика – головний найбільш розповсюджений та зручний вид енергії, без якої неможливо уявити сучасне життя. Вона займає одне з головних місць серед засобів забезпечення життєдіяльності людини і є визначальним чинником комфортності умов її існування. За даними незалежних агентств, попит України та країн Євросоюзу на кваліфікованих інженерів-електромеханіків, електроенергетиків, біоенергетиків, енергетиків для малих підприємств та фахівців інших електричних напрямів у декілька разів перевищує їх наявність.

Кафедра готує фахівців для енергетичних комплексів, здатних працювати за сучасними енергозберігаючими технологіями у галузі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки.

Фахівці спроможні розробляти, налагоджувати і експлуатувати системи передачі, розподілу та перетворення електричної енергії. Вони здійснюють розробку та впровадження заходів зі збереження енергії на шляху від виробника до споживача.

Студенти беруть участь у наукових розробках, які впроваджуються на підприємствах України.

Випускники можуть працювати керівниками і головними спеціалістами структурних підрозділів енергопостачальних компаній, підприємств хімічної промисловості, електротехнічних промислових закладів різних форм власності в Україні і поза її межами.

Кафедра протягом усього періоду свого існування тісно співпрацювала з провідними підприємствами і науково-дослідними інститутами, такими як: ВІАМ, ІЕЛАН, Автопром (м. Москва); Інститутом матеріалів (м. Львів); суднобудівними організаціями (м. Миколаїв), Алма-Атинським державним університетом і багатьма іншими. Науково-дослідні роботи провідного вченого В.І. Черненка і його учнів отримали широке світове визнання.

Теоретичні дослідження кафедри поширюються в електротехнічному напрямку. Розроблені та впроваджені на підприємствах малого бізнесу системи автоматичного вмикання резерву АВР та розподільні шафи широкого асортименту з розширеними ступенями захисту, ведеться робота щодо впровадження систем диференціального захисту. Особлива увага приділяється розробці та впровадженню систем компенсації реактивної енергії та покращення якості електричної енергії.

Перспективними напрямами наукової діяльності кафедри є дослідження і впровадження альтернативних джерел живлення (сонячної, вітрової енергії тощо); розвиток систем безпаливної енергетики; підвищення ефективності енергетичних установок. Ці проблеми сьогодні дуже актуальні у зв’язку зі зменшенням паливних ресурсів України.