Екскурсія на підприємство ПрАТ «Оріль-Лідер»

3 листопада 2023 року викладачі та студенти спеціальностей 101 Екологія і 161 Хімічні технології та інженерія кафедри Технології неорганічних речовин та екології відвідали з екскурсією підприємство ПрАТ «Оріль-Лідер», яке входить в холдинг «МХП».

Під час екскурсії студенти екологи та майбутні фахівці з технології питної води і промислової водопідготовки відвідали комплекс очищення стічних вод і комплекс з біохімічної переробки відходів «Біогаз». Майбутніх випускників ознайомили з усіма етапами анаеробного перероблення відходів: від підготовки сировини до безпосереднього зброджування, десульфуризації, отримання біогазу та генерації на його основі тепла і електроенергії. Завдяки переробки відходів підприємство генерує за рахунок спалювання одержаного біогазу електричну енергію, яка постачається у зовнішні електромережі. У разі блекаутів або інших позаштатних ситуацій підприємство здатно в повному обсязі забезпечити себе тепловою і електричною енергією. Відходи виробництва біогазу накопичуються підприємством і використовуються в подальшому аграрними підприємствами як цінне добриво.

Студенти на власні очі побачили роботу обладнання очисних споруд, очищення газів, метантенки тощо, ознайомились з основними технологічними параметрами процесів, мали змогу поспілкуватись з начальниками цехів та технологами, ознайомились з системою дистанційного спостереження та керування процесами комплексу «Біогаз».

Подібні заходи викликають надзвичайну зацікавленість студентів і мають вагоме мотиваційне значення. Складні погодні умови та неприємний запах (особливо на стадії підготовки сировини) не змогли зіпсувати загальне враження від екскурсії.

Кафедра ТНР та екології висловлює щиру подяку холдингу «МХП», організаторам екскурсії та  спеціалістам комплексів «Біогаз» і очисних споруд за професійний прийом, небайдужість і зацікавленість у майбутніх спеціалістах.