Знання іноземних мов – ключ до успішного ведення воєнних операцій та співпраці з союзниками

15 травня 2024 року на телеканалі “Відкритий” вийшло інтерв’ю з кандидатом філологічних наук, доцентом, завідувачем кафедри філології та перекладу ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет” Олександром Савченком.

В інтерв’ю пан Савченко розповів про те, як знання іноземних мов допомагають вести воєнні операції в умовах сучасних конфліктів.

Володіння іноземною мовою надає воєнним стратегам та оперативному персоналу значні переваги:

• Доступ до первинних джерел інформації: Знання мови дозволяє аналітикам та розвідникам отримувати інформацію з таких джерел, як іноземні ЗМІ та соціальні мережі, без спотворення сенсу при перекладі. Це дає їм можливість краще розуміти ситуацію на полі бою та приймати більш обґрунтовані рішення.
  • Ефективна співпраця з союзниками: Знання мови полегшує спілкування з військовими та цивільними представниками з інших країн, що є важливим для координації дій та обміну інформацією.
  • Розуміння місцевого населення: Володіючи мовою, військові можуть краще розуміти потреби та настрої місцевих жителів, що сприяє налагодженню контактів та побудові довіри.
  • Швидка реакція на зміни: Знання мови дозволяє швидше реагувати на зміни в оперативній обстановці та на нові виклики.

Олександр Савченко також підкреслив, що знання іноземних мов є важливим фактором для військового медичного персоналу. Це дозволяє їм ефективно спілкуватися з пораненими та надавати їм необхідну допомогу.

В ННІ “Український державний хіміко-технологічний університет” готують фахівців з іноземних мов за спеціальністю 035 Філологія. Навчання на цій спеціальності відкриває перед випускниками широкі можливості для працевлаштування, в тому числі в сфері оборони та безпеки.

Більше про те, як знання іноземних мов допомагають вести воєнні операції, можна дізнатися з інтерв’ю Олександра Савченка на телеканалі “Відкритий”: