Всеукраїнська інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених «УКРАЇНА – СВІТ: ДІАЛОГ КУЛЬТУР»

В ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет» 23 листопада 2022 року відбулася щорічна Всеукраїнська інтернет конференція здобувачів вищої освіти  та молодих учених «УКРАЇНА – СВІТ: ДІАЛОГ КУЛЬТУР» (До 300–річчя з дня народження Г. Сковороди). Співорганізатором конференції виступив Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.

Метою конференції  було виявлення наукового і творчого потенціалу молоді, забезпечення трибуни для вільного обміну думками, стимулювання і підтримка наукової діяльності, підвищення ефективності самостійної роботи.

Також – переосмислення філософських ідей українського просвітителя-гуманіста Григорія СКОВОРОДИ в сучасних умовах.

З привітальними словами до учасників конференції звернулися перший проректор ДВНЗ УДХТУ професор Олександр ЗАЙЧУК, завідувач кафедри філософії та українознавства доцент Анатолій ЧИЧКОВ, завідувач кафедри міжнародних відносин ДНУ імені Олеся Гончара професор Ігор ІЩЕНКО.

З яскравими доповідями виступили студенти та молоді учені:

• аспірант ДНУ Андрій БАРБАШИН про NFT як новий механізм взаємодії між країнами;
  • Єрофей БІЛОВОДЕНКО з доповіддю до 300-річчя до дня народження Г.СКОВОРОДИ;
  • Катерина ФУРЛЕТ означила особливості становлення освіти сучасного суспільства;
  • Єлизавета ВОРОБЕЙ з філософськими роздумами щодо проблем та наслідків дитячих травм;
  • Катерина ШАРАПОВА про цінності народу в міфах та легендах;
  • Анжеліка МАЛАНІНА з відео доповіддю про роль української народної пісні.

Багато інших учасників направили свої матеріали на конференцію, які мають особисті думки щодо культурної ідентичності, національних звичаїв та бачення актуальних проблем в сучасних міжнародних відносинах, діджиталізації,  бізнесу в умовах глобалізації.

В дискусії прийняти участь провідні науковці: доценти Олена БАШКЕЄВА, Ірина КАКУРІНА, Владислав БОРИСОВ. Від Університету імені Альфреда Нобеля виступив професор Станіслав САПОЖНІКОВ з означенням місії сучасного університету, модернізації національних систем вищої освіти.

Захід відбувся завдяки підтримки керівництва ДВНЗ УДХТУ, активній позиції колективу кафедри філософії та українознавства, зокрема Ірині КАКУРІНІЙ та організаційній підтримці відділу науково-дослідної роботи студентів.