Президент України Володимир Зеленський відзначив державною премією молодого вченого ДВНЗ УДХТУ

13 лютого 2020 р. Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лауреатами премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік. Зустріч відбулася в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського. Володимир Зеленський ознайомився з роботами лауреатів премії і вручив їм свідоцтва та нагрудні знаки.

Премію Президента України отримала і представниця Державного вищого навчального закладу «Український державний хіміко-технологічний університет» – к.т.н., доцент кафедри технології неорганічних речовин та екології Скиба Маргарита Іванівна, номінована на премію як авторка колективної роботи «Нові високоефективні методи очищення води від розчинних та нерозчинних полютантів». У роботі представлено системи (методи та матеріали) очищення питної та стічних вод різного походження для комплексного контролю якості води, моніторингу гідроекосистем, створення нових екологічно безпечних процесів та підходів до очищення води, організації ресурсоощадних систем водоспоживання.

Премію Президента України ввели в 2001 році. Її присуджують за видатні досягнення в галузі природничих, технічних і гуманітарних наук, які сприяють дальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі. У цьому році на конкурс надіслали понад 60 робіт від науковців з усієї країни. Але тільки 40 з них були відзначені високою нагородою.

«Я радий сьогодні відзначити українських вчених державними преміями. Я неодноразово говорив і буду повторювати: найцінніше, що є в Україні, – це наші люди, їх розум, таланти, креативність і працьовитість. І це доводять наші вчені», – сказав Володимир Зеленський під час зустрічі.