Обрати сторінку

Майбутні фахівці з фізичної реабілітації відвідали санаторій “Курорт Орлівщина”

30 травня 2024 року ТОВ “Санаторій «Курорт Орлівщина»” гостинно прийняв у себе та організував насичену професійними знаннями екскурсію-ознайомлення для студентів денної форми навчання спеціальності 017 Фізична культура і спорт, освітньої програми Фізична реабілітація та викладачів кафедри фізичної культури, спорту та здоров’я ННІ «Український державний хіміко-технологічний університет» УДУНТ.

Розпочав захід талановитий, обізнаний керівник закладу Олександр Іванович Андрієнко захопливою розповіддю про історію створення, реорганізації та підняття на високий щабель санаторію «Курорт Орлівщина».

Автентичністю санаторію «Курорт Орлівщина» (стара назва – санаторій Новомосковський) є розташування в екологічно чистому куточку села Орлівщина Новомосковського району Дніпропетровської області України, в цілющому реліктовому лісі з віковими соснами, повітря яких чудово впливає на органи дихання і покращує загальне самопочуття, заспокоює та поповнює адаптаційні резерви організму відпочиваючих. Картину вікового лісу вдало доповнює берег мальовничої річки Самари у поєднанні з чудовими пам’ятниками природи.

Справжня потужність славетного курорту проглядається у повністю розвинутій інфраструктурі: шість спальних корпусів з індивідуальними зонами відпочинку, їдальня, клуб, паркова зона з дитячою, баскетбольною і футбольною майданчиками, що вдало і зручно розмістилися на площі 5,32 га з виходом на територію берегової зони, де знаходиться затишний ресторан з прекрасним видом на річку Самара.

Родзинкою санаторію «Курорт Орлівщина» є мінеральна питна вода «Новомосковська», що внесена в кадастр мінеральних вод України в 1998 році і добувається з місцевого джерела, активно використовується на етапі реабілітації та лікування клієнів. Основні напрямки санаторно-курортного лікування, які пропонуються для відвідувачів санаторію Курорт Орлівщина це: лікування захворювань травної системи, ендокринної системи, серцево-судинної системи, опорно-рухової системи, патології обміну речовин, нервової системи.

Особливістю роботи високопрофесійного колективу робітників санаторію «Курорт Орлівщина» є індивідуально підібрані відновлювальні та оздоровчі процедури: бальнеотерапія, внутрішнє застосування лікувальних мінеральних вод, гідротерапія, грязелікування, поєднання фізічних вправ та лікувального масажу, а також різноманітних фізіотерапевтичних методів (апаратна фізіотерапія, дієтотерапія, лікувальна фізкультура, рефлексотерапія, психотерапія, гірудотерапія та інші).

В санаторії «Курорт Орлівщина» для відпочиваючих, які проходять санаторно-курортне лікування пропонується широкий спектр терапевтичних процедур, серед яких: дієта, кліматотерапія (теренкури, повітряні ванни, сонячні ванни), лікувальна фізкультура, апаратна фізіотерапія, ароматерапія, фітотерапія, бальнеотерапія (йодо-бромні ванни, теплолікування (аплікації грязьові або озокеритові)), мінеральна вода «Новомосковська» для пиття, синглето-киснева терапія, ручний масаж та багато інших процедур.

Весь лікувальний комплекс проводиться під контролем лікаря, динаміка стану здоров’я оцінюється із застосуванням лабораторного та додаткових методів обстеження, що дозволяє значно поліпшити прогноз захворювання, подовжити період ремісії, знизити як тимчасову, так і стійку втрату працездатності. Також велику допомогу в реабілітації надають курси психотерапії та аутотренінгу. Рекомендована тривалість лікування становить від 12 до 24 днів. Все це самим позитивним чином позначається на перебігу захворювання або післяопераційного періоду: швидше і якісніше відновлюється загальне самопочуття, рухова активність пацієнтів після перенесеного захворювання, відновлюються функції шлунково-кишкового тракту у хворих після операцій.

Результатом ефективної оздоровчої та відновлювальної терапії вискоковаліфікованого колективу є визнання санаторію «Курорт Орлівщина» кращим серед санаторно-курортних установ України і отримання статусу «Підприємство року 2010» за офіційними даними Державного комітету статистики України.

Висловлюємо щиру вдячність керівництву санаторію «Курорт Орлівщина» за змогу студентам зануритися у світ фізичної реабілітації, працювати у колективі висококваліфікованих фахівців та поринути у таємниці роботи санаторно-курортних установ. У колі професіоналів та в атмосфері взаєморозуміння і підтримки професійно-орієнтована практика доповнює та поглиблює теоретичну та практичну підготовку студентів, створює умови для закріплення набутих та отримання нових компетентностей. Готуємо справжніх фахівців разом!!!