+38 (0562) 47 - 46 - 70 , Приймальна комісія: тел: +38 (0562) 47 - 34 - 49 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

Міжнародна інтернет-конференція студентів і молодих вчених “УКРАЇНА – СВІТ: ДІАЛОГ КУЛЬТУР”

16 травня в нашому університеті відбулася Міжнародна інтернет-конференція “Україна – світ: діалог культур”. Конференцію підготували і провели викладачі кафедри філософії. У ній взяли участь студенти і магістри, аспіранти і молоді вчені УДХТУ. Свої доповіді і презентації підготували іноземні студенти з Тунісу, Китаю, Туркменістану, що здобувають освіту в УДХТУ. Гостями конференції стали студенти і магістри Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національної металургійної академії України, Інституту модернізації змісту освіти (м. Київ), Національного університету “Львівська Політехніка”, магістри Норвезького університету природничих наук (м. Тронгейм), університету Ле-Ман (Франція).

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор нашого університету О. А. Півоваров. Інтерес у присутніх викликали доповіді, які підготували доктор політичних наук, завідувач кафедри міжнародних відносин Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Іщенко І. В. і кандидат філософських наук, завідувач кафедри філософії УДХТУ Чичков А. Г.

Завдяки інтернет-включенням ми зв’язалися з магістрами Норвезького університету природничих наук Е. Кольцовою і А. Негрій, з доктором технічних наук, професором Національного університету “Львівська Політехніка” Заїченком Олександром Сергійовичем.

За своєю природою культура діалогічна. Усі культурні та історичні явища – продукти взаємодії, спілкування. Діалог – універсальний принцип, який забезпечує саморозвиток культури. Для людини діалог є необхідним як у пізнанні культури, так і в буденному, соціально-економічному сенсі. Саме в діалозі людина формується як людина. У цьому ми переконалися, міркуючи про самобутність національних культур і необхідність діалогу між ними.

За результатами роботи конференції надрукована збірка, до якої увійшли тези більше ніж 50 авторів (Україна – світ: діалог культур. – Україна. Дніпро, 2018. 122 с.  ISBN 978-617-7478-19-4).

Символом діалогу в житті і культурі стане висаджена в сквері університету калина – дерево, яке єднає багато поколінь українців.