Зустріч з Леонідом Макаровичем Кравчуком

20 березня до Українського державного хіміко-технологічного університету завітав перший президент незалежної України Леонід Макарович Кравчук.

Зустріч з колишнім очільником держави відбулася у досить неформальній атмосфері. У першій частині зустрічі Леонід Кравчук розповів молодому поколінню про виклики, з якими зіштовхується Україна на сучасному етапі розвитку.

На думку Леоніда Макаровича, основними проблемами в Україні на сьогодні є: війна, бідність населення та корупція. Крім того, було піднято питання демографічної кризи в державі, проблеми мови та віри. Основною тезою в питанні мови стало те, що регулювання мовного питання повинно базуватися на десятій статті Конституції України (одним із розробників якої був Леонід Кравчук), тобто державною мовою має бути українська мова, але держава повинна забезпечити розвиток російської та інших мов національних меншин у побутовому житті. Отримання Томосу Леонід Макарович також вважає важливою подією для становлення Української держави, але закликає ніяким чином не впливати на вибір українцями своєї віри та конфесії.

Аналізуючи перспективи соціально-економічного розвитку нашої країни, Леонід Макарович заявив, що при нинішніх темпах росту Україна ще не скоро досягне рівня економічного становища навіть 2013 року, однак, за його словами, українські IT-фахівці є одними з кращих у світі, а отже існують перспективи розвитку галузі інформаційних технологій в Україні. Крім того він порадив використовувати для розвитку економіки гроші, які надсилають в Україну громадяни, що працюють за кордоном, а це – близько 10 мільярдів доларів США на рік.

Друга частина зустрічі відбулася у форматі бесіди, де кожен охочий міг поставити запитання першому президентові України. Студенти та викладачі звернули увагу на питання освіти, підприємництва, корупції та інші важливі теми суспільного життя сучасної України, а Леонід Макарович висловив своє бачення даних проблем.