Приймальна комісія: тел: +38 (056) 746-27-21 , +38 (096) 651-73-94 [email protected]
Обрати сторінку

Вручення дипломів лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року

5 червня 2019 року відбулася урочиста церемонія вручення дипломів лауреатам Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року та свідоцтв лауреатам премії Президента України для молодих вчених 2018 року за участі Президента НАН України Бориса Євгеновича Патона та Міністра освіти і науки України Лілії Михайлівни Гриневич.

Серед інших премійовано роботу “Хімічний дизайн наноструктурованих матеріалів” колективу провідних спеціалістів у галузі хімічного матеріалознавства (автори: чл.-кор. Омельчук А. О., чл.-кор. Мчедлов-Петросян М. О., чл.-кор. Огенко В. М., д. х. н. Веліченко О. Б., д. х. н. Гунько В. М., д. х. н. Данилов Ф. Й., д. х. н. Проценко В. С., д. х. н. Тарасенко Ю. О.). Троє вчених цього колективу – науковці кафедри фізичної хімії нашого університету: завідувач кафедри Веліченко Олександр Борисович, професори Данилов Фелікс Йосипович і Проценко Вячеслав Сергійович.

Авторами розроблено концепцію керованого синтезу функціональних наноматеріалів з прогнозованими властивостями, з’ясовано механізми їх утворення та виявлено взаємозв’язок між складом, структурними особливостями та їх властивостями.

За результатами роботи створено нові функціональні матеріали: полімерні нанокомпозити, різноманітні карбонові та кремнеземні сорбенти, каталізатори, гальванічні покриття металами, сплавами, які за фізико-хімічними й експлуатаційними властивостями перевищують відомі вітчизняні та світові аналоги, та які впроваджені на багатьох вітчизняних і закордонних підприємствах (Китайська Народна Республіка, Республіка Білорусь, Киргизстан).

Церемонію відкрив голова Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки, Президент Національної академії наук України Борис Євгенович Патон: “Це свято пошанування кращих представників української науки і виробництва… Присутні тут лауреати і Державної премії України в галузі науки і техніки, і премії Президента України для молодих вчених 2018 року продовжують … демонструвати сучасні досягнення української науки, її роль у суспільному житті і місце в світі…”.

Зі словами привітання виступила Лілія Михайлівна Гриневич: “Щороку в цьому залі ми збираємо справжній інтелектуальний потенціал України. Я хочу подякувати лауреатам, а також усім, хто причетний до того, що премія відбулася і залишається частиною поціновування великих звершень наших науковців. Щиро зичу вам не зупинятися у вашому творчому науковому пошуку, мати багато сил, натхнення, здоров’я і можливостей досягати нових результатів”, – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

У своєму виступі Лілія Михайлівна відмітила позитивні зміни,спрямовані на підтримку наукових досліджень, насамперед, збільшення фінансування робіт молодих вчених, підвищення у 2 рази стипендій Президента та Кабміну для молодих вчених, відкриття центрів колективного користування науковим обладнанням, надання доступу за кошти бюджету до Scopus і Web of Science всім державним вишам та науковим установам. “Коли ми дивимось на Україну в цілому, як вона виглядає на міжнародному рівні, то приємно відзначити те, що ми покращуємо свої позиції у багатьох міжнародних рейтингах… У цьому є великий вклад і ваш також”, – звернулася до науковців Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.