Водні публікації від Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй

Цього тижня університет отримав дуже корисний – як для студентів, так і для викладачів – презент від Європейської економічної комісії Організації Об’єднаних Націй (UNECE) – п’ять пакунків із книгами, звітами, конвенціями, керівництвами та міжнародними протоколами, пов’язаними із питаннями водних ресурсів (керування водними ресурсами, адаптація водних ресурсів до змін клімату, трансграничні басейни і конфлікти тощо). Загальна кількість найменувань – більше тридцяти документів.

Це дуже потужна й сучасна допомога для студентів освітніх програм «екологія», «екологія та охорона навколишнього середовища» і «хімічні технології та інженерія» із професійним спрямуванням на «технологію питної води та промислової водопідготовки» і «природоохоронні хімічні технології», що навчаються на кафедрі технології неорганічних речовин та екології. Отримані документи є результатом багаторічної праці спеціалістів з усього світу над питаннями збереження води і поводження із водними ресурсами. Документи містять конкретні приклади вирішення багатьох проблемних питань, результати досліджень та узагальнення великого масиву даних про найважливіше питання сучасності – забезпеченість людства якісною водою.

Можливість отримати ці документи з’явилась завдяки Харші Ратнавірі, професора Норвезького університету природничих наук і керівника серії міжнародних проектів Водна Гармонія, в яких більше десяти років бере участь і кафедра ТНРтаЕ. Професор Х. Ратнавіра тривалий час є учасником реалізації Протоколів UNECE з водних ресурсів в Україні, Таджикистані й Киргизстані, завдяки чому Секретаріат UNECE надав йому можливість поділитися документами з іншими зацікавленими інституціями.

Колектив кафедри ТНРтаЕ запрошує усіх охочих ознайомитися із новими документами у бібліотеці університету в паперовому чи електронному вигляді й дякує проф. Х. Ратнавірі та UNECE за цей корисний матеріал!