Обрати сторінку

VIII  міжнародна науково-технічна конференція “Сучасні проблеми технології неорганічних речовин та ресурсозбереження”

Викладачі кафедри технології неорганічних речовин та екології ДВНЗ УДХТУ прийняли участь у традиційній науково-технічній конференції з питань технології неорганічних речовин “Сучасні проблеми технології неорганічних речовин та ресурсозбереження”, що відбулася 29-30 вересня у Львові. Ця конференція відбувається один раз на 2-3 роки в одному з ведучих університетів Україні у галузі технології неорганічних речовин і збирає представників всіх університетів, що проваджують освітню та наукову діяльність з хімічної технології неорганічних речовин. Цього року конференція відбувалась у Національному університеті «Львівська політехніка», що є найстарішим технічним університетом України і проваджує освітню діяльність у галузі хімічної технології майже з середини XIX сторіччя. Безпосереднім організатором конференції буда кафедра хімії і технології неорганічних речовин інституту хімії та хімічних технологій НУ ЛП.

Кожний університет-організатор вносить до традиційних тематик конференції, пов’язаних із питаннями технології неорганічних речовин та ресурсозбереження, специфічні сучасні тематики, що потребують обговорення. Так, минулої конференції, що була організована кафедрою технології неорганічних речовин та екології ДВНЗ УДХТУ було винесено актуальну тематику «Хімія та технологія води».

Цього року, організатори також додали проблемне питання «Інтеграція досліджень в галузі технології неорганічних речовин до пріоритетів Європейського Союзу», що є актуальним з огляду на прагнення  України до євроінтеграції.

Повний перелік питань, що були винесені на конференцію:

  1. Теоретичні основи технології неорганічних речовин.
  2. Технології основного неорганічного синтезу, мінеральних добрив, солей і лугів.
  3. Технологія каталізаторів і сорбентів.
  4. Технологія тонкого неорганічного синтезу та проблеми сучасної плазмохімії.
  5. Екологічні аспекти і ресурсозберігаючі технології неорганічних речовин.
  6. Хімія і технологія води.
  7. Інтеграція досліджень в галузі технології неорганічних речовин до пріоритетів Європейського Союзу.

У зв’зку із карантинними обмеженнями конференція проводилась у змішаному форматі. Учасників конференції привітали завідувачі профільних кафедр ведучих університетів: Національного університету «Львівська політехніка»; ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»; Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського»; Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Східноукраїнського національного університету імені В.І.Даля, Дніпровського державного технічного університету.

На сесійних засіданнях було заслухано та обговорено різноманітні доклади, в яких були відображені нагальні питання галузі: вдосконалення процесів очищення технологічних газів від сірководню із отриманням колоїдної сірки; розроблення технологій комплексної переробки золо-шлакових відходів теплоелектростанцій; зниження забруднення сірчистого газу домішками сполук металів, що є отрутою для ванадієвого каталізатору окиснення сірчистого газу; планування і оцінки водних ресурсів за допомогою ПК WEAP; отримання фосфатів натрію, калію та амонію дробною кристалізацією для харчових потреб і багато інших докладів.

Окрім основних питань учасники конференції мали можливість дізнатися багато цікавого з історії Політехніки і, безпосередньо, історію становлення освіти у хімічній галузі в університеті. Викладачі університету та кафедри провели пізнавальні і захоплюючі екскурсії цим славетним університетом та цікавим містом, завдяки чому учасники конференції змогли побувати у відреставрованій актовій залі та залі першої бібліотеки Політехніки, відвідати славнозвісні християнські храми м. Львів, відвідати Будинок Вчених, відомий загалу за фільмом Три мушкетери, прогулятися історичними вулицями міста і навіть побувати у копальні для видобутку львівської кави і продегустувати саме цю каву із скоринкою.

Колектив кафедри технології неорганічних речовин та екології щиро дякує завідувачу кафедри хімії і технології неорганічних речовин проф. Знаку З.О. та його дружньому колективу за організацію конференції, надзвичайну гостинність і цікаву позасекційну програму!!!