Обрати сторінку

Університет виступив як співорганізатор форуму НАТО “Physical and Cyber Safety in Water Critical Infrastructure”

Бурхливе зростання чисельності населення Землі, урбанізація та міграція людей з проблемних регіонів у місця з кращими умовами життя загострили міжрасові, соціально-економічні та релігійні відносини в сучасному світі.

Відповідно, значно зросла загроза терористичних атак на життєво важливі об’єкти інфраструктури, як у заможних країнах, так і за їх межами.

Системи водопостачання та каналізації відіграють першочергову роль у житті сучасної людини. Їхнє руйнування, або пошкодження загрожують фатальними наслідками.

У зв’язку з цим у рамках міжнародного співробітництва, і, зокрема, за програмою НАТО “Наука для миру і безпеки” фахівці з різних країн на спільних зустрічах обговорюють ці проблеми і способи їх оптимального вирішення.

З 8 до 11 жовтня в Осло на робочій нараді “Physical and Cyber Safety in Water Critical Infrastructure” (https://www.natoarw-cyberwater.net/ ) за участю представників з 12 країн НАТО і 6 країн-партнерів цього альянсу обговорювалися проблеми кібербезпеки, запобігання і нейтралізації злочинних фізичних впливів на об’єкти водопостачання і каналізації.

Співголовами форуму були керівник програм “Водна Гармонія-II” і “Водна Гармонія – Еразмус+”, професор Харша Ратнавіра (Норвезький університет природничих наук) і ректор нашого університету, професор Олександр Андрійович Півоваров.

Почесними учасниками форуму були виконавчий директор Міжнародної водної асоціації (IWA), професор Кала Ваіравамурті та президент Європейської водної асоціації (ЕWA), професор Хосе Матос.

Крім ДВНЗ УДХТУ участь у форумі від України брали представники НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), Черкаського державного технологічного університету, фірми “Екософт” (м. Київ). Науковцями від нашого університету на цій нараді було зроблено дві доповіді. Також для участі у форумі були запрошені університети-учасники проектів «Водна Гармонія» з Казахстану, Молдови, Польщі та Німеччини.

Представлені матеріали і результати їх обговорення засвідчили, що водний тероризм, який виник ще на початку становлення людської цивілізації, особливу небезпеку становить і в наш час, оскільки підприємства водопідготовки, водопровідні та каналізаційні мережі стають особливо уразливими об’єктами унаслідок безпрецедентних міграційних процесів та доступу до джерел інформації через мережу Internet.

У зв’язку з необхідністю консолідації зусиль щодо запобігання здійсненню актів водного тероризму в наших країнах було ухвалено продовжити співпрацю в рамках грантової програми “Розумна вода”.

Більш детально з програмою семінару можна ознайомитися на сайті семінару https://www.natoarw-cyberwater.net/.