Український державний хіміко-технологічний університет – переможець у конкурсі наукових проєктів Україна – Ізраїль

Кінець 2019 року для нашого університету ознаменувався ще однією перемогою.

Проєкт УДХТУ «Мережева термодинаміка як ефективний спосіб для дослідження електродних матеріалів для високоенергоємних літій-іонних джерел струму і наступної оптимізації їх характеристик» переміг у конкурсі ізраїльсько-українських проєктів.

Конкурс проведено у межах міністерств освіти і науки України та Ізраїлю. Проєкт було подано від Науково-дослідної лабораторії хімічних джерел струму (НДЛ ХДС) під керівництвом професора Олени Шембель у співавторстві з електрохімічною групою науковців департаменту хімії Бар-Іланського університету.

Керівник з ізраїльської сторони – професор Дорон Орбах. Всього було подано 15 проєктів і тільки чотири з них було обрано для фінансування. Про високий рівень проєкту може говорити також і те, що професор Орбах працює в галузі електрохімії та є редактором одного із найвпливовіших та найстаріших журналів, присвячених електрохімії – Журналу електрохімічного товариства (The Journal of Electrochemical Society, США), а також є головою Ізраїльського національного науково-дослідного центру електрохімічного виробництва.

Метою проєкту є підвищення енергетичних характеристик джерел струму, забезпечення стабільності параметрів при тривалому циклуванні, безпеки експлуатації, і зниження саморозряду при тривалому зберіганні.

Тож побажаємо успіхів команді лабораторії НДЛ ХДС на шляху реалізації проєкту!

Начальник міжнародного відділу

Коток В. А.