Обрати сторінку

Перемога у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року – 2020»

Вітаємо колектив науково-дослідної лабораторії хімічних джерел струму на чолі з доктором хімічних наук, професором Шембель Оленою Мойсіївною з перемогою у Всеукраїнському конкурсі «Винахід року – 2020»!

Конкурс «Винахід року 2020» проводився Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) спільно з Торгово-промисловою палатою України за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з метою популяризації винахідницької діяльності та привернення уваги вітчизняних і закордонних інвесторів й виробників. 

У 2020 році на конкурс було подано 244 винаходи, які захищені чинними патентами України на винаходи, видані протягом останніх 5 років.

Від університету на конкурс було подано два патенти на винахід:

– патент 113443 «СПОСІБ ОТРИМАННЯ МОДИФІКОВАНОГО АКТИВНОГО КАТОДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ЛІТІЙ-ІОННИХ АКУМУЛЯТОРІВ»

Винахідники: Максюта Ірина Мечеславівна; Маркевич Олександр Васильович; Недужко Людмила Іванівна; Задерей Неля Дмитрівна; Шембель Олена Мойсіївна;

– патент 115634 «ЕМАЛЬ»

Винахідники: Голеус Віктор Іванович; Кислична Раїса Іванівна; Козирєва Тетяна Іванівна; Нагорна Тетяна Іванівна; Науменко Світлана Юріївна; Салєй Андрій Аркадійович; Никитчук Сергій Миколайович.

24 червня 2020 року відбулося оголошення та нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Винахід року – 2020». Захід проходив в онлайн-режимі за участю представників Укрпатенту, Торгово-промислової палати України і Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Під час трансляції переможці отримали можливість презентувати власні проекти аудиторії.

Переможцем у номінації «Нові речовини та матеріали» визнано патент 113443 «СПОСІБ ОТРИМАННЯ МОДИФІКОВАНОГО АКТИВНОГО КАТОДНОГО МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ЛІТІЙ-ІОННИХ АКУМУЛЯТОРІВ».

Винахід призначений для отримання модифікованого активного катодного матеріалу для літій-іонних акумуляторів, в яких LiMn2О4 є активним матеріалом позитивного електроду. Спосіб забезпечує підвищення розрядної ємності і стабільності циклування позитивного електроду в літій-іонних акумуляторах. Запропонований винахід технологічний, легко управляється, не потребує використання дефіцитних матеріалів та суттєвих виробничих витрат для впровадження.

Сфера застосування винаходу – організація виробництва в Україні нової генерації високоенергоємних літієвих джерел струму і забезпечення енергетичної незалежності українських споживачів від зарубіжних постачальників літій-іонних батарей. Метою проекту є підвищення обороноздатності та національної безпеки держави, прикладні результати для космічного та спеціального призначення, зокрема використання в гібридних системах для зберігання енергії. Напрямок проекту об’єднує як соціальні інновації, так і економічно спрямовані інновації.