Останній дзвоник відкриває двері у майбутнє

Ця подія завжди хвилююча та захоплююча. Останній дзвоник…

Процесію прощання зі школою очолює незмінний директор КЗ «Слобожанський НВК № 1 Слобожанської селищної ради», «Відмінник освіти України», Голендяєва Світлана Вікторівна. Поряд із нею з кожною наступною ходою змінюються класні керівники та рухаються, тримаючись за руки, колони випускових класів. З рук директора лунає передзвін шкільного дзвоника, підкреслюючи урочистість моменту. Поряд – усміхнені погляди батьків, фото на згадку дозволяють закарбувати в пам’яті незабутні враження.

Промова директора школи та напутні звернення класних керівників до своїх класів… Цієї миті вчитель разом зі словами віддає частку душі кожному зі своїх випускників, а потім буде згадувати, переглядати фото та перейматися долею кожного. Адже декілька років свого життя вкладено ще в одне покоління молодих і в цю мить надто амбітних хлопців і дівчат. Вони лише згодом почнуть розуміти, що це був найкращий їх час, та все життя будуть сумувати за школою, вчителями, шкільними друзями і прагнути знову зустрітися через роки.

А в цей час розвертає свої бойові порядки очолюваний проректором Рижовою О.П. виїзний День відкритих дверей приймальної комісії УДХТУ, підкріплений представниками факультету інформаційних наук та інженерії. Столи заповнюються інформаційними матеріалами, аналітичними доробками з заманливими й обґрунтованими пропозиціями для майбутніх абітурієнтів. Загальну картину доповнює робота 3D-принтера, керованого представником кафедри інноваційної інженерії Шатнюком М.С. З під каретки час від часу виходять готові вироби – брелоки для ключів з абревіатурою УДХТУ.

Наступний крок за шкільним сценарієм – вручення атестатів, прощальний вальс та, для охочих, спілкування з членами приймальної комісії УДХТУ.

Робота приймальної комісії проходила в діловій, доброзичливій атмосфері й виявилася досить успішною: п’ятнадцять майбутніх абітурієнтів висловили бажання спробувати свої сили у вступній компанії УДХТУ.

Не була марною і подорож 3D-принтера до Слобожанської школи – вчорашні учні виявили неабиякий інтерес до 3D-технологій, спостерігали за роботою агрегату, задавали запитання, отримували корисну інформацію та ґрунтовні відповіді. Цікавість нагороджувалася щойно виготовленими брелоками від УДХТУ.

Наостанок за запрошенням директора Світлани Вікторівни та в супроводі класного керівника Головань Ніни Миколаївни ми ознайомилися з добробутом школи. Побачене вразило. Місцева громада не шкодує коштів для підтримки ідей і розвитку інноваційних проєктів, які розробляють та реалізують самі вчителі й учні. Постійно відбуваються конкурси, проєкти-переможці підтримуються і фінансуються громадою.

Лише в 2019 році переможцями стали автори 11-ти проєктів, середня вартість кожного – 150 000 грн. Серед цікавих реалізованих проєктів, з якими ми встигли ознайомитися, – вчительська кімната, кабінети географії, математики, біології, шкільна оранжерея, дендропаркова зона території школи. В школі працює більше тридцяти гуртків і їхня діяльність також фінансується громадою. Результати творчого натхнення вчителів, керівництва школи та піклування місцевої громади вкладаються в майбутнє селища Слобожанське – дітей його мешканців.

Між УДХТУ та Слобожанським НВК № 1 за останні роки встановилися продуктивні творчі відносини: участь у культурних заходах, обмін інформацією та просто взаємокорисні дружні стосунки. Адже наша спільна справа – вкладати вміння та знання в майбутнє України.

Підготував доцент кафедри інноваційної інженерії С. Кіжаєв