Навчання наших студентів у Норвегії

Не втрачайте свій шанс, вірте у свої знання та сили, відкривайте для себе світ!

2017 рік став визначним та дуже важливим у житті двох студенток нашого університету. Кольцова Евеліна та Негрій Анастасія взяли учать у міжнародному проекті «Водна Гармонія» за програмою «Erasmus+» у 2016 році і в даний час навчаються в одному з найкращих університетів Норвегії – NMBU (Norwegian University of Life Sciences) у маленькому містечку Ос, що біля столиці країни – Осло.

Співпраця між нашим університетом (УДХТУ) та норвезькою стороною стала прекрасним прикладом для багатьох сумлінних студентів, котрі прагнуть пізнавати та вивчати щось нове. Норвегія є дуже яскравим представником розвитку передових технологій, науки та інновацій.

Розповідаючи про свої враження від навчання та країни в цілому, наші студентки не могли не згадати про високий технологічний рівень обладнання лабораторій, про доступність статей, книг та потрібної інформації, про покращення рівня англійської мови та комунікаційних навиків.

Щодо лабораторій та досліджень у Норвезькому університеті природничих наук можна говорити без упину тому, що сучасні прилади, якість та кількість лабораторного посуду та, звісно, можливість дослідити все необхідне – це реальність, яка, на жаль, притаманна зовсім не кожному українському університету. Завдяки високому рівню підготовки та обладнання наші студентки Анастасія та Евеліна успішно провели усі задумані ними експерименти та дослідження. На даний час дівчата пізнають нову для себе тему, що стосується мембранних технологій, а також проводять вільний від навчання час у лабораторії, роблячи необхідні аналізи та виміри.

Знання англійської мови є невід’ємним елементом програм стажування та будь-якої програми обміну. Вміння висловлювати свої думки на мові, що носить статус міжнародної, це – ключ до успішного встановлення контакту з людьми з усього світу. Яскравим прикладом важливості знання мови є лекції та практичні заняття, котрі являються настільки цікавими та пізнавальними, що тільки спонукають вдосконалювати свої знання.

Програми обміну та стажування, що існують між нашим УДХТУ та університетами інших країн, наприклад, Норвегії, Китаю, Польщі, Шрі-Ланки, Німеччини, це – прекрасна можливість проявити себе, гідно представити наш університет та приєднатись до дружньої команди українських студентів, що вже отримали цей досвід та продовжують налагоджувати теплі та щирі взаємовідносини з представниками інших країн і націй.

У рамках програми «Erasmus+» дівчата мали можливість влітку відвідати норвезький архіпелаг, розташований у Північному Льодовитому океані на відстані 1300 км від Північного полюсу – Свальбард (Шпіцберген). Евеліна і Анастасія тиждень навчалися в Свальбардському міжнародному університеті – UNIS (University Centre in Svalbard), після котрого успішно склали тестування. Знаходячись у цьому надзвичайному місці, наші студентки буди захоплені полярним днем, що являє собою період, коли Сонце не заходить за горизонт протягом всієї доби. Природа, чисте повітря, гори та температура нижче 0°C у середині літа – склали незабутнє враження від усього побаченого та пізнаного!

У свій вільний час Анастасія та Евеліна відвідують міста, що знаходяться неподалік, із задоволенням гуляють по Осло та його паркам, насолоджуються норвезькими краєвидами й не перестають дивуватись красі та надзвичайності Норвегії! Кожен день перебування у місті Ос, кожен день навчання в NMBU, кожен момент, що подарував проект «Водна Гармонія», це – як ковток свіжого повітря та мотивації до саморозвитку, самопізнання та бажання ставити перед собою нові цілі.

Студентки нашого університету бажають майбутнім учасникам проекту та усім студентам наснаги, віри в себе та свої знання, а також радять не втрачати можливості побачити світ, інші країни та познайомитись із безліччю цікавих людей. У свою чергу, вони обіцяють гідно продовжувати представляти наш університет, поширювати свої знання та досвід, а також будуть раді допомогти та відповісти на питання усіх охочих!