Міжнародний симпозіум «Управління водними ресурсами: Нові перспективи та інноваційні практики»

23-24 вересня викладачі кафедри технології неорганічних речовин та екології взяли участь у міжнародному симпозіумі «Управління водними ресурсами: Нові перспективи та інноваційні практики» (м. Новий Сад, Сербія). Симпозіум був організований Університетом Нового Саду в рамках проекту SWARM Erasmus+ CBHE KA2 (Посилення основних навчальних програм з управління водними ресурсами для ЗВО Західних Балкан та зацікавлених сторін).

У роботі симпозіуму взяли участь представники університетів Сербії, Австрії, Норвегії, Косово, Чорногорії, Греції,  Болгарії, Хорватії, Португалії та України. Захід пройшов у форматі презентацій та їх обговорення. Обговорювані питання стосувалися широкого кола як глобальних проблем, так і регіональних проблем поводження з водними ресурсами:

Планування й управління водними ресурсами в умовах невизначеності, мінливості клімату та зміни клімату;

Оцінка ризиків та управління гідрологічними небезпеками;

Комплексне моделювання водних ресурсів: нові напрями;

Управління водними ресурсами транскордонних басейнів річок;

Гідрополітика й управління водними ресурсами: актуальні проблеми й перспективи на майбутнє;

Складність управління водними ресурсами в країнах Західних Балкан;

Розбудова потенціалу в галузі управління водними ресурсами у ЗВО;

Технологічні досягнення в управлінні водними ресурсами: дистанційне зондування та методи дослідження даних;

Технологія водопостачання й управління стічними водами;

Опріснення води та повторне використання води: можливості й проблеми;

Моделювання річкового стоку;

Інфраструктура водного господарства.

У цілому було представлено близько 40 докладів, і викладачі кафедри ТНРтаЕ отримали корисну інформацію з питань управління водними ресурсами транскордонних басейнів, сучасних технологій водопостачання, сучасного стану моделювання та використання програмного забезпечення для вирішення питань керування водними ресурсами. І тепер при нагоді можуть поділитися отриманими знаннями із студентами, що навчаються на спеціальностях «Екологія» і «Хімічні технології та інженерія» (за професійним спрямування «Технологія питної води та промислової водопідготовки»).

Викладачі кафедри ТНРтаЕ дякують організаційному комітету симпозіуму за запрошення на такий цікавий захід!