Обрати сторінку

Літня школа в Норвегії – 2019

У червні цього року в рамках Міжнародного проекту «Водна Гармонія ІІ» («Водна Гармонія – Інтеграція Освіти, Досліджень, Інновації та Підприємництва») 5 студентів нашого університету стали учасниками літньої школи «9th International Summer School on Water» у Норвегії. Кафедра технології неорганічних речовин та екології Українського державного хіміко-технологічного університету плідно співпрацює з Норвезьким університетом природничих наук, завдяки чому щорічне літнє стажування наших студентів стало вже доброю традицією.

Загалом інтернаціональна група студентів складалася з 50 учасників з 14 країн, таких як: Молдова, Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Уганда, Південний Судан, Індія, Шрі-Ланка, Канада, Китай, Швейцарія, Данія, Росія. Літня школа тривала три тижні. Два тижні учасники перебували в Норвезькому університеті природничих наук (NMBU), розташованому в невеликому містечку Ос, неподалік від столиці Норвегії – Осло. Ще тиждень студенти провели на півночі країни, на острові Трьомсо. За цей час студенти прослухали лекційний курс з технології управління та очищення водних ресурсів; відвідали водоочисні споруди (Tomasjord, Tønsvik, Langnes), а також другий за величиною системи швидкої інфільтрації водоспад Målselv, лабораторію біогазу.

Приємне враження на студентів справив зміст курсів. «Зміст лекцій високого рівня, цікаві факти і приклади різних пристроїв і методів їх роботи», – ділиться своїми враженнями Хрупчик О., студентка кафедри ТНР та Е. Студенти мали змогу попрацювати в лабораторіях, оснащених найсучаснішим високотехнологічним обладнанням: «Кожна лекція супроводжувалася презентаціями, а лабораторії оснащені найсучаснішим високотехнологічним обладнанням, яке відкриває широкі можливості для проведення досліджень».

У вільний від занять час студенти могли самостійно оглянути околиці та принади місцевості. «Від подорожі залишилася неймовірна кількість самих яскравих емоцій і вражень. Норвегія зачаровує своєю красою і мальовничістю, це країна фіордів, гір, струмків, морів і океану, а курс включав не тільки лекції, але і захоплюючі екскурсії», – діляться своїми враженнями студенти кафедри ТНР та Е. Приємною несподіванкою для учасників літньої школи став захід – інтернаціональна вечеря. В цей вечір групи учасників, що представляють різні країни, готували свої національні страви. «Того вечора ми спробували страви різних національностей, обмінялися рецептами, весело провели час, граючи у волейбол, футбол і фрізбі разом із викладачами на галявині біля наших кампусів», – згадують учасники літньої школи.

Стажування, насичене великою кількістю навчальної, наукової, екскурсійної інформації, пройшло з величезною користю для студентів. Вони мали змогу перейняти досвід у найкращих фахівців у галузі водопідготовки, водоочищення та управління водними ресурсами і набуті знання із користю застосувати в своїй країні.