Обрати сторінку

Це саме той випадок, коли Вам необхідно знати все про екологію нашого міста та області

Наприкінці вересня пройшла зустріч заступника директора з питань екології комунального підприємства «Центр екологічного моніторингу» Дніпропетровської обласної ради Ангурця Олексія Володимировича зі студентами кафедри технології неорганічних речовин та екології. Ангурець О. В. відвідав Український державний хіміко-технологічний університет з метою залучення наших студентів та випускників до розв’язання питань екологічного моніторингу стану повітря в Дніпропетровській області. Окрім цього він прочитав лекцію «Прилади обробки, аналізу та візуалізації інформації моніторингу атмосферного повітря», до якої он-лайн долучилися студенти 2-ого курсу НТУУ КПІ ім. І. Сікорського (м. Київ). Он-лайн зв’язок відбувся у конференц-залі університету, обладнання для якого було придбано завдяки участі нашого університету у міжнародних проектах Водна Гармонія (https://udhtu.edu.ua/vodna-garmoniya). У лекції з екологічного моніторингу було наведено цікаву інформацію про пілотну програму Дніпропетровської обласної ради, реалізація якої дозволяє отримувати дані про забруднення повітря міста та області в режимі он-лайн. «Зараз є можливість вимірювати вміст у повітрі базових шкідливих викидів: оксид азоту, оксид сірки, оксид вуглецю, озон, а також радіаційний фон міста та вміст пилу (https://ecomonitoring.info/widget/grafic-widget/). Математичні можливості встановленої бази даних дозволяють аналізувати склад повітря у приземному шарі повітря. А далі ми плануємо аналізувати й воду», – розповів заступник директора Центру Ангурець О. В.

Знайомство фахівців і студентів кафедри технології неорганічних речовин та екології університету із програмою моніторингу повітря та «Центром екологічного моніторингу» стало можливим завдяки нашій студентці – Качаловій Інессі Джавидівні (еколог відділу виробничо-аналітичного забезпечення ЦЕМ) і наразі може бути підґрунтям для плідної співпраці у напрямку оброблення статистичних даних ЦЕМ та розвинення у Дніпропетровську обласної комплексної програми (стратегії) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016–2025 роки.

Завданнями цієї зустрічі було донести до студентів важливість систем моніторингу довкілля та пошук обдарованих студентів (майбутніх співробітників ЦЕМ), які допоможуть у розбудові дієвої системи збирання інформації, її обробки, збереження й обміну, аналізу та оцінювання даних стану навколишнього природного середовища, що дозволить поліпшити результативність природоохоронної діяльності і більш оперативно ухвалювати відповідні управлінські рішення, забезпечити інформування громадськості та її активну участь у природоохоронних ініціативах міста й області. Питання у студентів були різні, особливо про бот, створений для інформування мешканців міста і Дніпропетровської області про стан повітря (https://udhtu.edu.ua/osvpekolohoronanavkse).