КАФЕДРА ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

Волкова Світлана Анатоліївна
Завідувачка кафедри, доцент, кандидат фізико-математичних наук
У 1992 році закінчила механіко-математичний факультет Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара.
У 1999 році у Дніпропетровськом національному університеті ім. О. Гончара на факультеті прикладної математики захистила кандидатську дисертацію за спеціальністю 01.05.02 Математичне моделювання та обчислювальні методи. У 2004 році отримала вчене звання доцента кафедри обчислювальної техніки та прикладної математики. Працювала зам. відповідального секретаря приймальної комісії ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет».
З 2005 р. по 2019 р – завідувачка кафедрою обчислювальної техніки і прикладної математики ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет».
З 2019 р по теперішній час – завідувачка кафедрою програмного забезпечення інформаційно-вимірювальної техніки.
З 2007 р. по 2014 р. працювала деканом факультету технології високомолекулярних сполук.
З 2007 р по теперішній час є членом екзаменаційної комісії ЗНО України з математики.
За час своєї роботи була нагороджена:
- нагрудним знаком «Відмінник освіти України»;
- за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок та підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, нагороджена почесною грамотою міністерства освіти та науки, грамотами губернатора, міського голови та ін.
Лекційні курси:
- Обчислювальна математика та програмування
- Інформатика
- Інформатика та інформаційні технології
- Інформатика та системологія
- Керування ІТ- проектами
Основні інтереси:
- Технологія програмування, HTML, CSS, JavaScript, С++, Python
- Дослідження нелінійних динамічних процесів з імпульсними впливами, дослідження хаотичних процесів
Публікації: більше ніж 60 публікацій, у тому числі у SCOPUS та в міжнародних виданнях, 2 монографії «Геометрический подход к проблеме стабилизации систем управления» та «Детерміновані стохастичні методи дослідження надійності технічних систем».

Тонкошкур Олександр Сергійович
Професор, доктор фізико-математичних наук
У 1971 р. закінчив Дніпропетровський державний університет за спеціальністю «Радіофізика та електроніка».
У 1978 р. захистив кандидатську дисертацію, а у 1985 р. одержав атестат доцента за кафедрою обчислювальної техніки і прикладної математики. У 1993 р. захистив докторську дисертацію та у 1996 р. отримав вчене звання професора за кафедрою радіоелектроніки.
Лекційні курси:
- Обчислювальна математика та програмування
- Обчислювальна математика, програмування та розрахунки на ЕОМ
- Інформатика і системологія
Основні напрямки наукової діяльності:
Розробка програмного забезпечення обробки даних, досліджень, прогнозування, контролю, випробувань матеріалів, об’єктів та процесів в різних сферах промисловості.
Публікації: є автором і співавтором 5 монографій, 160 наукових статей, опублікованих в провідних міжнародних і вітчизняних фахових виданнях, 8 авторських свідоцтв та патентів, підручника та 17 навчальних посібників; приймав участь в більше як 75 наукових конференціях, опубліковано більше сотні тез доповідей.

Чернецький Євгеній Вячеславович
Доцент, кандидат технічних наук
У 2002 році закінчив механічний факультет Українського державного хіміко-технологічного університету за спеціальністю “Автоматизація та комп`ютерно-інтегровані системи” та отримав кваліфікацію спеціаліста з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій. В 2003 році отримав другу вищу освіту за спеціальністю “Метрологія та вимірювальна техніка” та має кваліфікацію магістра з метрології та сертифікації.
У 2011 році у ДВНЗ “Донецький національний технічний університет” захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему “Система автоматизованого контролю параметрів спалювання в теплоенергетичних установках” за напрямом 05.13.05 – Комп’ютерні системи та компоненти. Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Київського політехнічного інституту Є.Т. Володарський. В 2015 році присвоєно вчене звання доцента кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології.
З 2009 року обіймає посаду головного метролога ДВНЗ УДХТУ за сумісництвом. З 2016 року працює членом науково-методичної підкомісії міністерства освіти і науки зі спеціальності “152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”. Є дійсним членом-кореспондентом громадського об’єднання “Академія метрології України” з 2017 року. Була висловлена подяка за бездоганну працю та особисті заслуги під час виконання службових обов’язків, пов’язаних з формуванням та забезпеченням реалізації державної політики у сфері освіти і науки, вагомий особистий внесок у розвиток освітньої галузі від Соборної районної ради в місті Дніпро у 2017 році.
Лекційні курси:
- Основи метрології та вимірювальної техніки
- Вимірювальні перетворювачі
- Проектування систем і засобів вимірювання
- Оптико-механічні вимірювання
Основні напрямки наукової діяльності:
- Метрологія: контроль, методи підвищення точності, оцінювання невизначеності
- Розробка інноваційних засобів вимірювання
Має спільні наукові розробки з КБ “Південне” в царині інформаційних систем для аерокосмічної промисловості.
Публікації: є автором і співавтором більше 10 наукових публікацій, опублікованих в провідних міжнародних і вітчизняних фахових виданнях, 2 патентів, більше 10 навчально-методичних видань, участь та публікація тез доповідей у 7 конференціях.

Чернишов Анатолій Андрійович
Доцент, кандидат технічних наук
У 1971 році закінчив механіко-математичний факультет Українського державного університету за спеціальністю “Гідроаеромеханіка”, та отримав кваліфікацію механік. Відповідність базової освіти переліку спеціальностей 2015 р. – 113 Прикладна математика.
У 1982 році у ДВНЗ “Дніпродзержинський технічний університет” захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук на тему “Інтенсифікація технологічних процесів з розпилюванням рідких фаз” за напрямом 05.17.07 – Хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів. Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Дніпропетровського хімико-технологічного інституту І.М. Ханін. В 1988 році присвоєно вчене звання доцента.
З 2014 р. створив систему Web ресурсів з інформатики, інформаційних технологій, математичного моделювання, обчислювальної математики, програмування. Щорічно на цій системі (згідно Google analytics) проводиться понад 14 000 занять користувачами 8 країн світу.
Лекційні курси:
- Інформатика та інформаційні технології
- Інформатика
- Обчислювальна математика та програмування
Основні напрямки наукової діяльності:
- Математичне моделювання технологічних процесів
- Розробка інноваційних засобів розпилювання рідких фаз
Публікації: є автором і співавтором більше 30 наукових публікацій, опублікованих в провідних вітчизняних фахових виданнях, 20 патентів, більше 10 навчально-методичних видань, участь та публікація тез доповідей у 8 конференціях.

Нестеренко Микола Григорович
Доцент, кандидат фізико-математичних наук
У 1972 році закінчив фізичний факультет Українського національного університету за спеціальністю «Фізика» та отримав кваліфікацію «фізик, викладач фізики».
У 1986 році у інституті металофізики АН УССР захистив дисертацію на здобуття ступеня кандидата фізико-математичних наук на тему «Кинетика роста включений при гомогенном распаде пересыщенного твердого раствора в неизотермических условиях» за напрямком 01.04.07 – Фізика твердого тіла. У 1990 році присвоєно вчене звання доцента кафедри фізики.
Лекційні курси:
- Експериментальне дослідження систем
- Методологія та організація наукових досліджень
- Інформаційні технології в метрології
- Інформатика та обчислювальна математика
- Загальний курс фізики
Основні напрямки наукової діяльності:
Фізика: Дифузійні процеси у багатофазних системах з рухомими межами фаз.
Публікації: є автором і співавтором більше 20 наукових публікацій, опублікованих в провідних міжнародних і вітчизняних фахових виданнях, більше 20 навчально-методичних видань, посібника по курсу загальної фізики (розділ – магнетизм).

Купріна Лариса Олександрівна
Старший викладач
Закінчила Донецький державний університет за спеціальністю «Прикладна математика» та отримала кваліфікацію «математик».
Лекційні курси:
- Обчислювальна математика та програмування.
- Інформаційні технології в метрології та вимірювальній техніці.
Основні напрямки наукової діяльності:
- Прикладна математика
- Інформаційні технології
Публікації: є автором і співавтором численних методичних вказівок та наукових публікацій, в тому числі монографії, керівником студентських публікацій.

Чорна Олена Сергіївна
Старший викладач
У 2002 році з відзнакою закінчила механічний факультет Українського державного хіміко-технологічного університету за спеціальністю “Автоматизоване управління технологічними процесами” та отримала кваліфікацію спеціаліста з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.
З 2002 до 2006 року навчалася в заочній аспірантурі кафедри автоматизація виробничих процесів Українського державного хіміко-технологічного університету. Після закінчення аспірантури працювала на кафедрі асистентом, викладачем, а з 2017 року – старшим викладачем кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології.
Лекційні курси:
- Комп’ютерна техніка і програмування
- Випробування та контроль якості продукції
- Технічні засоби автоматизації
Основні напрямки наукової діяльності:
- Архітектура ПК
- Основи алгоритмізації
- Програмування алгоритмічними мовами
- Бази даних та СУБД
Публікації: є автором і співавтором більше 40 наукових праць і навчально-методичних видань, участь та публікація тез доповідей в 2 конференціях.

Каюн Ігор Георгійович
Асистент
У 2006 році закінчив факультет комп’ютерних наук та інженерії Українського державного хіміко-технологічного університету за спеціальністю “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”, отримав кваліфікацію магістра з метрології та вимірювальної техніки і почав працювати асистентом на кафедрі комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології.
З 2013 до 2016 року навчався в аспірантурі кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології. Зараз є здобувачем кандидатської дисертації і працює над темою “Розробка технології отримання ванадійвмісних фотонних кристалів” під керівництвом кандидата технічних наук, доцента кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології О.П. Мисова.
Проводить лабораторні та практичні заняття з курсів:
- Мікропроцесорні системи
- Числові методи та моделювання на ЕОМ
Основні напрямки наукової діяльності:
- Програмування мікроконтролерів
- Комп’ютерне моделювання процесу синтезу фотонних кристалів
З 2013 до 2016 року виконував функції відповідального виконавця науково-дослідної роботи «Фізико-хімічні основи синтезу фотонних кристалів методом самозбірки».
Публікації: є автором і співавтором більше 20 наукових праць та навчально-методичних видань, 2 патентів, брав участь та публікував тези доповідей більше ніж в 10 конференціях.

Білокінь Вікторія Іванівна
Асистент
У 2003 році закінчила механічний факультет Українського державного хіміко-технологічного університету за спеціальністю «Економічна кібернетика».
Лекційні курси:
- Обчислювальна математика та програмування
- Інформаційні технології керування
Основні напрямки наукової діяльності:
- Інформаційні технології, генетичні алгоритми
- Розв’язання задач оптимізації за допомогою генетичних алгоритмів
Публікації: є співавтором 2 наукових публікацій, опублікованих в журналі «Питання хімії та хімічної технології», більше 10 навчально-методичних видань.

Бойко Сергій Ігорович
Учбовий майстер
У 2002 році закінчив механічний факультет Українського державного хіміко-технологічного університету за спеціальністю “Автоматизоване управління технологічними процесами” та отримав кваліфікацію спеціаліста з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.
Працював програмістом, дизайнером та веб-розробником, а з 2014 року працював навчальним майстром на кафедрі комп’ютерно-інтегрованих технологій та метрології.