+38 (0562) 47 - 46 - 70 , Приймальна комісія: тел: +38 (0562) 47 - 34 - 49, + 38 (096) 651 – 73 – 94 udhtu@udhtu.edu.ua
Обрати сторінку

Зустріч ветеранів

7 травня з нагоди Дня пам’яті та примирення в Українському державному хіміко-технологічному університеті відбулася зустріч кількох поколінь захисників України та учасників ліквідації техногенних катастроф. Тепло привітав ветеранів ректор УДХТУ Олександр Андрійович Півоваров. Учасники заходу вшанували пам’ять жертв військових та цивільних конфліктів, неформально поспілкувалися з представниками викладацького складу і студентства Хімтеху.

Похилий вік не завадив взяти участь у заході Миколі Марковичу Постановському. Під час війни загинули два його брати, а сам Микола Маркович, будучи підлітком, допомагав партизанам на окупованій Вінниччині. Через це німці спалили будинок і його родина залишилася без даху над головою в найлютішу пору року. Попри незгоди і труднощі воєнного часу та відбудови, цей чоловік здобув освіту і став викладачем Хімтеху.

Викладач нашого університету та голова Ради ветеранів УДХТУ Михайло Васильович Рогальов ризикував своїм життям у мирний час, разом з іншими хімтехівцями долаючи наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Науковці саме нашого закладу винайшли засоби для зменшення негативного впливу радіації, а викладачі та випускники працювали в епіцентрі катастрофи. Серед них були Анатолій Єгорович Самусєв та Олександр Олександрович Железняков – колишні викладач та студент, які разом розвивали спорт у нашому виші, працювали на ЧАЕС і тепер, через довгих тридцять років, знову зустрілися в стінах рідної Альма-матер. Як справжній патріот своєї країни, Олександр Железняков взяв участь у воєнних діях на Сході України.

Багатьох ветеранів Другої світової війни, які працювали в нашому університеті, вже немає в живих, але пам’ять про них зберігає нинішнє покоління студентства. Війна торкнулася й сучасної молоді, але ми віримо, що скоро в нашій країні настане мир і молодь докладе всіх зусиль до розбудови держави.