У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років, наймасштабнішим з яких був Голодомор 1932-1933 років – визнаний Верховною радою України геноцидом українського народу. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Ці сумні сторінки історії забути неможливо, тому, заходи до Дня пам'яті жертв Голодомору пройшли по всій Україні.

26.11.2016 року у Дніпрі для гідного вшанування пам’яті жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом, в Україні, управління молоді, позашкільної освіти та національно – патріотичного виховання департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради, організувало відповідні заходи. На площу Героїв Майдану, вшанувати пам’ять жертв Голодомору прийшли городяни різного віку. До цих заходів долучилися і студенти факультету ТНР ДВНЗ УДХТУ.

Перед початком заходу на площі Героїв Майдану

Люди тримали у руках букетики з колосків та калини, а надвечір запалили лампадки на площі Героїв Майдану, виставивши їх у формі хреста.

вічки пам’яті, виставлені у формі хреста.

Активно долучилися до цього заходу студенти факультету ТНР. Активісти комітету у справах сім'ї та молоді (Шеїн О.), голова студ. ради гуртожитку № 2 (Гороз О.) та небайдужа молодь факультету.

Шеїн О. гр. 4-Н(т)-16, Гаврилюк Б., Ігнатьєв М. гр. 3-ТНР-12,
Гороз О. гр. 3-ТЕХ-14, Зимін О. гр. 2-ХДК-17

Винищувалися цілі села, від голоду гинули діти та дорослі. Радянська влада вчинила величезний злочин проти безвинних людей, свідомо морила їх голодом.

Вічна пам'ять безвинно загиблим людям!

На площі Героїв Майдану відбулася Національна хвилина мовчання.

Заступник декана, доцент кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, Авдієнко Т.М.