5-8 листопада відбулася стартова зустріч учасників проекту "Harmonising water related graduate education / WaterH" у рамках європейської програми ERASMUS+. У зустрічі взяли участь представники 10 університетів із 7 країн світу: Норвезького університету природничих та технічних наук, ДВНЗ "Український державний хіміко-технологічний університет", НТУУ "Київський політехнічний університет", Черкаського державного технологічного університету, Вармінсько-Мазурського університету (м. Ольштин, Польща), Університету прикладних наук Східної Вестфалії-Ліппе (м. Лемго, Німеччина), Університету "Джафна" (м. Джафна, Шрі-Ланка), Університету Пераденія (м. Пераденія, Шрі-Ланка), Шандунського університету архітектури і будівництва (м Шандун, Китай), Циндаоського технологічного університету (м. Циндао, Китай).

Зустріч учасників відбувалась на території організатора проекту – Норвезького університету природничих і технічних наук, м. Осло. Учасників проекту привітали проректор НУПТН, професор Halvor Hektoen, декан факультету природничих наук і технологій НУПТН Øystein Johnsent, професор НУПТН Cecilie Rolstad Denby та начальник наукової частини NMBU, професор Harsha Chandima Ratnaweera.

Стартова зустріч у Норвегії, NMBU, м. Осло

Також з вітальним словом до учасників зустрічі із короткою інформацією про учасників проекту виступили: ректор УДХТУ, професор О.А. Півоваров, професор S.B. Weerakoon (Шрі-Ланка), професор Zhibin Zhang (Китай), профсор Lech Smoczyński (Польща), професор Martin Oldenburg (Німеччина).

Основною метою проекту WaterH є: розробка вдосконалених інструментів навчання і викладання, методик і педагогічних підходів з використанням сучасного європейського і світового досвіду. У результаті проекту будуть отримані навички довготермінового планування і багаторазового використання ресурсів для отримання довгострокової вигоди шляхом гармонізації партнерами проекту методик викладання і педагогічних підходів багатоступінчастої освіти, пов’язаної з питаннями управління водою.

Загальна інформація про проект, начальник наукової частини NMBU, проф. H.Ch. Ratnaweera

Інформація про учасників проекту з України. На фото: ректор УДХТУ, проф. О.А. Півоваров, проф. Halvor Hektoen

Інформація про учасників проекту з Польщі, проф. Lech Smoczyński

Завдання проекту:

• Розвиток методів навчання і викладання, методологічних і педагогічних підходів для 6 дисциплін, пов’язаних з управлінням водою.
  • Оновлення лабораторій, лабораторних курсів і відповідних навчально-методичних посібників з метою більш повного задоволення вимог роботодавців до випускників.
  • Розробка модулів електронного навчання з використанням ресурсів оновлених курсів.
  • Навчання викладачів плануванню освітнього процесу з погляду кінцевого користувача, створенню кращих можливостей для випускників і можливостей для укладення контрактів на проведення досліджень.
  • Навчання викладачів багаторазовому використанню ресурсів і розвитку корпоративного співробітництва.
  • Зміцнення навиків підприємництва як інструменту для забезпечення фінансової стабільності як студентів, так і співробітників.
  • Надійне забезпечення якості освітніх програм, що полегшують трансфер кредитів і програм.
  • Розповсюдження результатів проекту та історії успіху з метою мотивації і визнання результатів проекту організаціями і особами, які не є партнерами проекту.

Зустріч була присвячена двом основним питанням: плануванню основних заходів і розподілу відповідальності з різних видів робіт. Були розплановані і узгоджені всі основні зустрічі і завдання, які будуть вирішуватися у рамках цих зустрічей. Заплановано обмін студентами і викладачами, майстер-класи і тренінги, дослідницьку роботу студентів (детальна інформація подана нижче у таблиці).

Категорія З країни До країни (міста) Кіл-ть Тривалість Дата
Викладачі

Норвегія, Польща, Німеччина

Дніпропетровськ, УДХТУ 6 1 тиждень 17-22/10/16
Київ, НТУУ «КПІ» 6 1 тиждень 10/2017
Черкаси, ЧДТУ 6 1 тиждень 05/2018
Викладачі Україна (УДХТУ, КПІ, ЧДТУ) Норвегія 6 1 тиждень 06/2016
Польща 6 1 тиждень 06/2017
Німеччина 6 1 тиждень 06/2018
Студенти Україна, Польща, Китай, Німеччина, Шрі-Ланка, Норвегія Норвегія 30 3 тижні 06/2016
Шрі-Ланка 20 3 тижні 25/7-12/8/16
Китай 20 3 тижні 2017
Студенти Україна (УДХТУ, КПІ, ЧДТУ) Норвегія 11 1 рік 09/2016
Польща 6 1 рік 10/2017
Німеччина 6 1 рік 10/2017
Студенти Норвегія, Польща, Німеччина КПІ 6 5 місяців 01-05/2017
УДХТУ 6 5 місяців
ЧДТУ 6 4 місяці

Обов’язковою умовою перебування українських студентів і викладачів в університетах країн, наведених у таблиці, є їх знання англійської мови і її практичне застосування у навчальних програмах курсів підготовки фахівців з водної тематики. Оскільки проект розрахований на три роки, у наших співробітників і студентів ще є час для того, щоб підвищити рівень знання англійської мови, навчаючись на створених в університеті курсах англійської мови, а також, вивчаючи її індивідуально, протягом підготовчого періоду перед поїздкою до вказаних країн.