Четвертого листопада у головному корпусі відбулась презентація грантової програми Fulbright (США). Презентацію проводила Інна Бариш – представник української філії фундації (м. Київ). Зустріч викликала не абиякий інтерес – на зустріч, яка проходила у стінах УДХТУ завітала велика кількість студентів, молодих вчених, співробітників університету. В аудиторії було більше сотні присутніх, серед яких були представники відомих навчальних закладів Дніпропетровська та Рад молодих вчених інших ВНЗ.

Проректор з науково-педагогічної роботи УДХТУ, Рижова О.П. виступила з вступним словом в якому наголосила, що мобільність студентів та викладачів університету це один з пріоритетних напрямків роботи, цілями якої є: підвищення якості вищої освіти в нашому ВНЗ, збільшення ефективності наукових досліджень та підвищення конкурентоздатності випускників. Під час виступу вона підкреслила, що без знання іноземних мов, інтеграція в міжнародний науковий та освітній досвід неможлива та закликала вивчати іноземні мови. При цьому вона наголосила, що сама ходить на курси підвищення знання іноземних мов при нашому університеті.

Далі слово взяла пані Бариш, яку представив начальник відділу міжнародного співробітництва нашого ВНЗ Коток В.А.

Виступ пані Бариш був логічно розділений на дві частини: презентація програм наукової мобільності вчених та презентація програм освітньої мобільності студентів. Вона послідовно та дуже детально розповіла про процес подачі заявок, умови конкурсу, візові обмеження, а також про необхідні документи та критерії селекції учасників. Значну частину доповіді було присвячено рівню володіння іноземними мовами (зокрема англійською) та на що треба звернути увагу при написанні творчого есе (що є обов’язковим додатком до документів, які подаються студентами на програму Фулбрайт), щоб робота мала великі шанси на позитивний результат. Представник фундації підкреслив, що хоча умови конкурсу досить жорсткі, конкурс покриває практично усі видатки, а саме: плату за навчання (стажування), стипендію, транспортні видатки і навіть придбання учбової літератури, необхідного приладдя та персонального комп’ютеру в разі необхідності. Свій виступ, пані Бариш, закінчила фотографіями переможців та перелічила тематики, що були подані від них.

Наприкінці свого спічу пані Бариш закликала до більшої активності студентів та науковців та запропонувала допомогу при оформленні документів.

Закінчилась зустріч подякою пані Бариш за цікаву доповідь від начальника відділу міжнародного співробітництва та побажанням щодо плідної співпраці з фундацією у майбутньому.

З матеріалами та фотографіями з презентації можна ознайомитись за посиланнями або у соц. мережі

Начальник міжнародного відділу ДВНЗ УДХТУ, Коток В.А