Другого червня в наш університет завітали представники двох французьких організацій – Дніпропетровського відділення Альянс Францез (Alliance Française) пан Орел’єн Мас та Капюс Франц (Campus France) пані Ганна Нікітіна. Зустріч була присвячена питанням вивчення французької мови та культури, а також освітнім програмам та можливостям, що надає уряд Франції для студентів та вчених. Не дивлячись на те, що захід зібрав достатню кількість студентів, молодих вчених та аспірантів на зустрічі були присутні і більш досвідчені представники університету.

Зі вступним словом під час заходу виступили проректор з науково-педагогічної роботи Ольга Петрівна Рижова та начальник відділу міжнародного співробітництва Валерій Анатолійович Коток. Вони звернули увагу присутніх на необхідність знання іноземних мов у сучасному світі та виразили побажання поглибити співробітництво з французькими організаціями.

Досить цікаву та змістовну розповідь провів пан Мас відносно того, чому потрібно вчити інші мови. Він акцентував увагу молоді, що вивчення французької мови, як однієї із найпоширеніших у світі, є перспективним шляхом для отримання гідної роботи та гарних можливостей у майбутньому. На останок пан Мас запропонував цікаву гру – вгадати відомих французьких персон по фотографії, що внесли вагомий внесок у розвиток світу. Доречі, більшість у залі вгадала практично усіх людей, що були представлені у презентації.

Далі слово взяла пані Нікітіна. Вона розповіла про структуру французької освіти та відмінності останньої від української. Цікавим виявився той факт, що освіта у Франції повністю безкоштовна навіть для громадян інших країн.

Під час презентації пані Нікітіна надала детальну інформацію щодо грантових та освітніх програм, доступних для громадян України. Присутнім було також запропоновано добірку сайтів де можна шукати можливості для мобільності та обіцяно усіляку допомогу при оформленні грантових заявок.

Наостанок можна сказати, що зустріч пройшла у дружній атмосфері та усі охочі отримали безліч інформації відносно вивчення французької мови, культури та освітніх й наукових можливостей у Франції.

Повні презентації, що були під час події ви пожете знайти у прикладених файлах:

Начальник міжнародного відділу, доц. Коток В.А.