Нова спеціалізація кафедри ТНР та Е

 

 «Земля – водна планета, на якій якість води визначає якість життя. Добра вода – добре життя. Погана вода – погане життя. Немає води – немає й життя»

англ. митець Пітер Блейк

Наявність великої кількості води на планеті оманлива. Світові запаси прісної води складають лише 3% від загального об’єму водних ресурсів планети, з яких менше ніж 1% доступний для побутових, промислових та інших потреб людства і той не завжди раціонально використовується.

Взято з https://inventure.com.ua/analytics/investments/investicionnaya-privlekatelnost-rynka-vodnyh-resursov

Таким чином, майбутнє людства залежить від раціонального використання води – цього цінного і дефіцитного ресурсу. Подбати про своє майбутнє ви зможете, маючи відповідні знання інженера та еколога за сумісництвом, які виступають у якості ключових спеціальностей в управлінні водними ресурсами.

Відповідно до зростаючого попиту на ринку праці на фахівців цієї галузі, на кафедрі Технології неорганічних речовин та екології (http://udhtu.edu.ua/kafedra/ept/info) на базі освітньої програми «Хімічні технології неорганічних речовин» відкривається нова спеціалізація «Технологія водопідготовки, водоочищення та управління водними ресурсами».

У процесі навчання наші студенти отримують глибокі теоретичні і практичні знання щодо:

  • контролю якості водних ресурсів і води комунальних і промислових підприємств різних галузей (хімічна, фармацевтична, харчова, атомно-енергетична промисловість тощо);

 

  • сучасних фізико-хімічних методів видалення домішок, що використовуються в водопостачанні і процесах очищення стічних вод;

 

 

 

  • систем оцінки, планування та розподілу водних ресурсів;

                                                      Взято з https://pt.slideshare.net/sjf_dhi/dhi-uk-gwmodforumrsb 

Висока якість навчання студентів забезпечується багаторічним професійним досвідом та високою кваліфікацією викладачів кафедри ТНР та Е (http://udhtu.edu.ua/kafedra/ept/shtat).

Кафедра оснащена сучасним експериментальним обладнанням для виконання як лабораторних і дослідних робіт за тематикою спеціалізації, так і зовнішнього контролю якості води на договірній основі (спектрофотометр UV-5800PC, йономір И‑160Ми, портативний мутномір AQ4500, атомний абсорбційний спектрофотометр, солемір HM Digital COM-100, аналізатор вмісту нафти в воді АН-2, електронні ваги RADWAG AS 220/С, коагуляційна установка “Flocculator 2000”, установка зворотного осмосу «Ecosoft МО 0010» тощо).

 

 

Студенти даної спеціалізації можуть проходити практику на сучасних підприємствах України («Аквахолдинг», НПФ «СВК», КП «Дніпроводоканал», ПАО «Дніпроазот» тощо) та низці науково-дослідних інститутів країни.

Підвищити отримані знання до рівня світових стандартів дає можливість стажування та обмін досвідом із висококваліфікованими фахівцями Норвегії, Польщі, Німеччини, Китаю та країн СНД на безкоштовній основі в рамках міжнародних проектів «Water Harmony» (http://waterh.wpengine.com) та «Водна Гармонія Erasmus+» (http://www.waterh.eu), в яких одним із провідних учасників є саме кафедра ТНР та Е (http://udhtu.edu.ua/zagalna_informaciya/news/nauka/postigaya_novoe_my_dvizhemsya_vpered).

 

 

Наші випускники можуть працювати в науково-дослідних академічних та галузевих інститутах, у проектно-конструкторських і екологічних відділах, державними службовцями та викладачами вищих навчальних закладів, а також в комерційних та багатьох інших установах недержавної форми власності. Ґрунтовна теоретична та практична підготовка дозволяє випускникам кафедри ТНР та Е успішно продовжувати навчання не лише в аспірантурі кафедри та інших наукових установ України, але і в університетах країн Євросоюзу та США.

Таким чином, саме наші випускники стають фахівцями, такими необхідними для реального забезпечення мешканців України смачною і корисною водою та чистими водними ресурсами!