13.11.16 р. на факультеті технології неорганічних речовин відбувся день відкритих дверей. Як завжди кафедра АХ і ХТ ХД та КЗ гостинно відчинила двері для школярів, батьків, студентів коледжів.

Під час офіційної зустрічі в залі засідань вченої ради університету з презентацією спеціальності «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» звернувся до майбутніх студентів завідувач кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, професор Ніколенко М.В.

Далі, після офіційної частини, гості були запрошені до кафедри. Доцент Мироняк М.О. викладає студентам 4-го курсу, спеціальності ХДК дисципліну «Хімія та технологія косметичних засобів». Тому досконало володіє секретами виготовлення косметичних засобів, які можуть виконувати найрізноманітніші функції: робити дівчат привабливими (декоративна косметика), уповільнювати старіння шкіри, можуть використовуватися з гігієнічної та лікувально – профілактичної точки зору, або використовуватися в театральній та інших сферах.

Доцент Мироняк М.О. розповідає про переваги самостійно виготовленої косметики.

Абітурієнт Міллер Максим зараз навчається в НВК № 130, м. Дніпро. Виявив неабияку зацікавленість до спеціальності ХДК та біотехнології. Тому не дивно, що коли доц. Мироняк М.О. запропонувала абітурієнтам прийняти участь у виготовленні косметичного засобу – крем для рук, Максим визвався першим.

Абітурієнт Міллер М. та доц. Мироняк М.О. готують крем.

Більшістю голосів абітурієнти вибрали для крему аромат пелюстків рози.

На очах у абітурієнтів відбувається таїнство виготовлення крему.

Активне тестування тільки що виготовленого крему.

Користь від використання харчових добавок на даний час не потребує підтвердження. Широке їх використання в харчових продуктах та косметичних засобах передбачає контроль вмісту харчових добавок, від чого, безсумнівно, залежать споживчі характеристики об'єктів харчової та косметичної промисловості. Фальсифікація харчових продуктів найчастіше проводиться за допомогою харчових або нехарчових добавок шляхом надання їм окремих найбільш типових ознак, наприклад: зовнішнього вигляду, кольору або аромату при загальному погіршенні або втраті найбільш значимих властивостей харчової продукції, в тому числі і безпеки.

Доцент Волнянська О.В. розповідає про склад всім відомої Кока Коли.

Доцент Волнянська О.В. проводить досліди по виявленню фальсифікації чіпсів

Завідувач кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, проф. Ніколенко М.В., розповів, що хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів – це спеціальність майбутнього, найбільш приваблива та користується неабияким попитом у всіх верств населення. Бакалаври та магістри кафедри виконують науково - дослідницькі роботи пов'язані з контролем вмісту харчових добавок у харчових продуктах та виготовленням косметичних засобів. Вперше в цьому році кафедра має магістрів не тільки денної, але й заочної форми навчання, що підтверджує актуальність та перспективність даної спеціальності.

Завідувач кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, проф. Ніколенко М.В.

Професор Ніколенко М.В. підсумував зустріч з абітурієнтами та наголосив, що двері кафедри гостинно відчинені в будь який час.

Подарунки абітурієнтам від студентів групи 4-ХДК-11 – тверде мило

До зустрічі під час приймальної кампанії 2017 року!

Заступник декана, доцент кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, Авдієнко Т.М.