День відкритих дверей факультету технології неорганічних речовин відбувся 13.11.16 р. за участю завідувачів випускових кафедр, викладачів кафедр факультету, студентів факультету і гостей – школярів.

З правилами вступу до університету у 2017 році ознайомили школярів члени приймальної комісії Волнянська О.В. (13.11.2016 р.) та Черемисінова А.О. (15.11.2016 р.)

З цієї нагоди в залі засідань вченої ради університету відбулася тепла  зустріч зацікавлених школярів, батьків, викладачів. До початку офіційної частини, всі присутні мали змогу поласувати цукерками та смачним печивом , зігрітися гарячим чаєм.

Майбутні абітурієнти зігріваються чаєм.

З привітальним словом звернувся до майбутніх студентів декан факультету ТНР доцент Сухомлин  Дмитро Андрійович.

Декан ф-ту ТНР Сухомлин Д.А.

Надалі перед майбутніми студентами виступили завідувачі випускових кафедр факультету ТНР.

Завідувачі випускових кафедр, професори: Ніколенко М.В., Півоваров О.А, Нефедов В.Г.

Завідувач кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, проф. Ніколенко М.В., розповів, що хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів – це спеціальність майбутнього, найбільш приваблива та користується неабияким попитом у всіх верств населення. Бакалаври та магістри кафедри виконують науково - дослідницькі роботи пов'язані з контролем вмісту харчових добавок у харчових продуктах та виготовленням косметичних засобів. Вперше в цьому році кафедра має магістрів не тільки денної, але й заочної форми навчання.

Завідувач кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, професор Ніколенко М.В.

З цікавою презентацією виступив завідувач кафедри Е та ПТ, професор  Нефедов В.Г., який розповів про найсучасніші тенденції в галузі природоохоронних технологій, таких, як, електрохімічні технології очищення забруднених вод та вилучення з них важких металів, мембранні технології. Доповів також про можливості класичної спеціальності «Технічна електрохімія» – галузь промислового виробництва, де технології засновані на взаємодії хімічних речовин при пропусканні струму через розчин. Перетворення одних хімічних речовин на інші йдуть або з витратою електроенергії при пропусканні струму (електроліз), або з отриманням електроенергії (хімічні джерела струму).

Завідувач кафедри Е та ПТ, проф. Нефедов В.Г.

Завідувач кафедри ТНР та Е, ректор університету проф. Півоваров О.А. розповів про базові спеціальності кафедри «Хімічні технології неорганічних речовин» і «Хімічні технології рідкісних розсіяних елементів та матеріалів на їх основі». В рамках освітньої програми «Екологія та охорона навколишнього середовища»  працює європейська програма Water Harmony-II та Water Harmony Erasmus+ для безкоштовного навчання у Норвегії та Польщі у 2017 р. За період дії проекту Водна Гармонія (Water Harmony) пройшли 2-3 тижневі освітні курси у Норвегії – 21 студент факультету ТНР, у Шрі-Ланці – 2 студенти. На сьогодні по річній програмі навчаються 4 студенти факультету (Кольцова Е., Борисов І., Негрій А., Менчук К.)

Наразі актуальними є навчальні програми в університеті  міста Ле – Ман (Франція).

Ректор ДВНЗ УДХТУ, завідувач кафедри ТНР та Е, проф. Півоваров О.А.

Абітурієнти були запрошені на хімічне шоу, яке проводив на кафедрі неорганічної хімії, доцент Коваленко І. Л., за допомогою  старшого лаборанта Вахник Є.С. З захопленням за цікавими реакціями та поясненнями Коваленка І.Л. спостерігали не тільки абітурієнти, а і батьки та викладачі.

Доцент кафедри неорганічної хімії Коваленко В.Л. та старший лаборант Вахник Є.С.

Потім відбулися екскурсії по випусковим кафедрам. Зазвичай найбільшим попитом користувалася кафедра  АХ і ХТ ХД та КЗ, де відбулася презентація якісних реакцій, по виявленню фальсифікацій харчових продуктів та наявності у них окремих харчових добавок.

доцент кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ Волнянська О.В.

Абітурієнт Міллер Максим зараз навчається в НВК № 130, м. Дніпро. Проявив неабияку цікавість до спеціальності ХДК та біотехнології. Тому не дивно, що коли доц. Мироняк М.О. запропонувала абітурієнтам прийняти участь у виготовленні косметичного засобу – крем для рук, Максим визвався першим.

Абітурієнт Міллер М. та доц. Мироняк М.О. готують крем.

Більшістю голосів абітурієнти вибрали для крему аромат пелюстків рози.

Абітурієнти вибирають аромат майбутнього крему.

Професор Ніколенко М.В. підсумував зустріч з абітурієнтами та наголосив, що двері кафедри гостинно відчинені в будь який час.

Завідувач кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, проф. Ніколенко М.В.

Подарунки абітурієнтам від студентів групи 4-ХДК-11 – тверде мило

В рамках дня відкритих дверей факультету ТНР 15.11.16 р. відбулася зустріч зі школярами, які прибули з Солонянської школи № 1, № 2 у кількості 30 чоловік та 2-х викладачів, яку організувала кафедра неорганічної хімії, завідувач кафедри, проф. Штеменко О. В. та провідний інженер Мельник С.Г.

Гості  Солонянської школи в залі засідань вченої ради університету

Кафедра ТНР та Е гостинно запросила абітурієнтів  та провела екскурсії по кафедрі. Школярі з захопленням слухали доцента Кожуру О.В. про сучасні технології одержання та переробки рідкісних розсіяних елементів, важливість цих технологій для сучасної електронніки, металургії, новітніх матеріалів для сучасної техніки, методи водоочищення та водопідготовки, такі, як іонна флотація, зворотній осмос.

Доцент Кожура О.В. презентує вироби з рідкісних та розсіяних елементів.

Декан факультету ТНР доц. Сухомлин Д.А. запросив абітрієнтів до деканату, де заступник декана доц. Авдієнко Т.М. розповіла школярам про особливості навчання в університеті та на факультеті, показала невід'ємні атрибути студента – залікову книжку та студентський квиток.

Абітурієнти: Міллер М., доц.Авдієнко Т.М., Барабанюк В., Лунів А., Верескун А.

Останні напутні теплі побажання декана ф-та ТНР Сухомлина Дмитра Андрійовича в стінах деканату.

До зустрічі під час приймальної кампанії 2017 року!

Декан ф-ту ТНР, заступник декана та майбутні абітурієнти.

Заступник декана,  доцент кафедри АХ і ХТ ХД та КЗ, Авдієнко Т.М.